Вы здесь

Успіхи децентралізації Дніпропетровської області розповсюджують по країні

У вівторок, 14 листопада, в обласній раді пройшов круглий стіл,  під час якого головам громад Чернігівщини було продемонстровано успіхи децентралізації в Дніпропетровській області, адже Дніпропетровщина є лідером в Україні в провадженні децентралізацій них процесів. Про це повідомляє прес-служба обласної ради.
 
За час впровадження  реформи в області було створено 53 територіальні громади (До кінця року їх має бути 56).  З початку їх створення  бюджет громад збільшився від 2 до 12 разів. За 2017 рік до громад надійшло більше 700 млн. грн. Завдяки збільшенню фінансування  в громадах було реалізовано безліч проектів, серед яких будівництво  опорних шкіл,  садочків, відкриття близько 30 ЦНАПів, реконструйовано 160 кілометрів доріг, встановлено освітлення тощо.

 

«Реформа  децентралізації  - є однією з найефективніших на сьогодні. Адже результати її впровадження  вже сьогодні бачать люди. Шлях до кращого життя непростий, ми як першопрохідці, на власному досвіді набиваємо шишки. Вносимо пропозиції до змін у законодавство, вчимо голів громад розпоряджатися бюджетами, намагаємося піднімати свідомість пересічних громадян. І ми досягли певних успіхів. Тож маємо ділитися власним досвідом із тими територіями, які тільки встали на шлях покращення життя»,

 
- прокоментував голова Дніпропетровської обради Гліб Пригунов.
 
Реформа децентралізації   - ініціатива започаткована президентом України Петром Порошенко. Тепер, більшість фінансів залишаються на місцях і завдяки чому,  новостворені ОТГ отримали можливість самостійно розпоряджатися грошима та реалізовувати на значущі для них програми.