Вы здесь

Українські письменники стали частіше приїжджати до Павлограда

Останнім часом для своїх письменницьких гастролей сучасні українські автори обирають не лише великі міста, а й невеличкі – як то Павлоград. Вже два рази до нас приїздили з презентацією своїх книг письменники-близнюки брати Капранови. І от у середу, 8 листопада, до нашого міста завітав молодий, але вже досить відомий та амбітний, письменник-мандрівник, автор першого українського технотрилера Макс Кідрук.
 
Йому лише 33 роки, та він вже встиг за цей час стати інженером-енергетиком, навчавшись у вузах Рівного та Києва, виграти грант на навчання у Стокгольмі, де став аспірантом Королівського технологічного інституту, та написати 13 книг і безліч статей до журналів про мандри. 
 
Саме з часів навчання у Швеції Макс почав мандрувати світом. Загалом побував більше ніж у 30 країнах, серед яких Танзанія, Мексика, Еквадор, Перу, Китай, Чилі,  Бразилія, Ангола, Намібія, Нова Зеландія та інші. До речі, він пропагує економні подорожі, й часто ділиться досвідом як розробити маршрут, зокрема для відвідин Латинської Америки, дістати візи, не переплачуючи при цьому. 
 
У 2009 році Макс Кідрук вперше заявив про себе як письменник – книга «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії» здобула ІІ премію на всеукраїнському конкурсі «Коронація слова». Далі були ще тревелоги – «Навіжені в Мексиці», «Навіжені в Перу», «На Зеландію!», «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї», технотрилери – «Бот», «Твердиня», «Жорстоке небо», «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи».
 
Сьогодні письменник вже відійшов від написання романів про подорожі, став більше цікавитися соціальними та науковими темами. Його минулорічна робота – це драматичний технотрилер «Зазирни у мої сни», у якому автор спирається на дослідження американського професора Джека Л. Ґалланта із Каліфорнійського університету, який першим створив комп'ютерну програму, що здатна аналізувати нервові імпульси та відтворювати те, що бачить людина, наприклад, у сні. 
 
Цьогоріч Макс Кідрук презентує нову книгу  «Не озирайся і мовчи» –  містичний роман з елементами жахів і техно. Твір зачіпає проблему спілкування між батьками та дітьми, дитячої жорстокості та підліткового бажання втечі від реальності. З всеукраїнським туром на підтримку нової книги письменник протягом осені відвідує 100 міст України, серед яких і наш Павлоград. На зустріч з письменником до Центральної міської бібліотеки прийшли студенти учбових закладів міста, які вперше почули про Макса Кідрука, але, сподіваємося, після динамічної презентації книг – з цікавими розповідями з подорожей та буктрейлерами, відкрили для себе ще одного автора сучасної української літератури.