Вы здесь

У День української писемності та мови павлоградці напишуть Всеукраїнський диктант Національної єдності

Цьогорічний, вже 17-й Всеукраїнський диктант Національної єдності традиційно відбудеться у День української писемності та мови — 9 листопада. Радіодиктант звучатиме на Першому каналі Українського радіо о 12 год. Гасло радіодиктанту «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета», повідомляє сайт Українського радіо.
 

"Вперше радіодиктант писали у 2000-му році у травні з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія. Тоді на адресу «Українського радіо» надійшло близько тисячі робіт",

 
— пригадує координаторка акції, ведуча спецпроекту «XVII Радіодиктант національної єдності» Аліна Акуленко.
 
За її словами, протягом останніх 17 років ця акція перетворилася із звичайної перевірки знань української мови до масштабного міжнародного флешмобу. Щороку кількість охочих долучитися до написання радіодиктанту невпинно зростає. Приміром торік, каже Аліна Акуленко, надійшло понад 21 тисяча робіт, із яких 18 з половиною тисяч — в конверті.
 
Також розширюється і географія радіодиктанту. У 2016-му на адресу Хрещатик, 26 надійшло 34 конверти із різних країн світу, а в кожному конверті — по кілька робіт. Загалом же кількість учасників значно більша, адже не всі наважуються надіслати диктант на перевірку.
 
Традиційно текст радіодиктанту складає і читає в ефірі Українського радіо доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників із української мови, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко. Він не приховує свого хвилювання, адже відповідальність перед багатотисячною аудиторією величезна. За його словами, текст не має бути легким, адже це нецікаво, немає духу змагань. Натомість мають бути перешкоди, які буде цікаво долати. Текст має бути наповнений орфограмами, пунктограмами, а також змістовним і сучасним. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів.
 
У Павлограді всі охочі можуть долучитися до написання диктанту у Центрі української культури (вул. Полтавська 96) і Центральній міській бібліотеці (вул. Центральна, 67) у четвер, 9 листопада, о 12 годині.