Мітингарі прийшли до павлоградських чиновників, аби задати їм цілу низку злободенних питань, які хвилюють місцевих мешканців, та почути на них відповідь.
Зокрема активісти були обурені тим, що: в нашому місті досі відсутнє теплопостачання і що ця проблема виникає другий рік поспіль, не дивлячись на те, що у керівника «Павлоградтеплоенерго» Миколи Вовка за плечима 24-річний досвід; у міському транспорті діють завищені тарифи на проїзд при поганій якості перевезень; постійно підвищуються тарифи на комунальні послуги; по місту постійно з’являються нові МАФи, у більшості випадків - на незаконних підставах, тощо.
«Ми хочемо почути від влади, чому зростають тарифи на проїзд, чому люди (зокрема учасники бойових дій, ветерани війни) не можуть користуватися тими пільгами в громадському транспорті, які їм надані по закону, чому постійно зростають тарифи на комуналку, чому вже два тижні школи та дитсадки не опалюються (із-за цього хворіють діти), чому минулорічна ситуація з опаленням повторюється знову. Так, ми розуміємо, що борги у населення є, але вони не утворилися сьогодні, а тягнуться ще з 2006 року. Про них владі та комунальникам давно було відомо. Особисто я і моя родина не мають боргів. Таких людей дуже багато. Чому ж тоді ми маємо страждати через злісних неплатників? Ми хочемо знати, хто винен. Чому, наприклад, Микола Вовк, проти якого відкрите кримінальне провадження, досі обіймає свою посаду?»,
- казав журналістам перед початком мітингу Денис Середа.
З подібними питаннями перед присутніми на мітингу виступили депутати міськради Сергій Тищенко та Валентина Жилкіна, керівник «Національного корпусу Дніпро» Денис Котенко.
«Багато назріло наболілих питань до влади. Наприклад, по проїзду в місцевому транспорті. У нас є активісти, які боролися за те, щоби тарифи на проїзд були здешевлені. Навесні у нас відбувалися акції протесту. Тоді багато чого обіцяли перевізники, але фактично нічого з цього не було виконано. Ми не маємо дешевих проїзних квитків, покращення умов перевезень, тощо… Так, я теж, як депутат міської ради, є представником влади. Але фракція, до якої я належу, перебуває в меншості. Ми завжди виступаємо та не стоїмо осторонь нагальних проблем наших виборців. Але будь-яке ініційоване нами, навіть, саме просте, рішення просувається дуже важко. Ми намагаємося боротися, але поки що наша боротьба не така успішна. А ще хотілося, щоб павлоградці були більш активними вимагали від влади, яку самі ж обрали, виконання своїх обіцянок»,
- зауважив Сергій Тищенко.
Виступаючих підтримують і місцеві мешканці, які прийшли на віче.
«Мене не влаштовує те, що в дитсадках та школах мерзнуть діти. На вулиці тепліше, аніж в хаті. Не влаштовують і тарифи на проїзд в міських автобусах. Вони в Павлограді вище, аніж у інших містах. Ми що, самі заможні? Комунальні тарифи теж великі, а головне безпідставні», - каже павлоградка Тамара Олександрівна.
Виступи активістів та небайдужих павлоградців продовжувались майже годину. Але за цей час ні міський голова, ні його заступники до людей на вулицю так і не вийшли. Начебто, у цей час були у відрядженні. Тоді активісти самі зайшли в будівлю міськвиконкому, щоби поспілкуватися із чиновниками. В цей час у першого заступника міського голови Віталія Мовчана проходила нарада. Він і відповів на питання активістів, пише tv-news.dp.ua.
«Тарифи на теплопостачання встановлює Національна комісія з регулювання теплоенергетики. А що стосується транспорту, то я на ваші питання відповісти не можу, бо це не моя сфера діяльності. Що ж стосується пільгових перевезень, то вам краще поспілкуватися безпосередньо із мером»,
- пояснив активістам Віталій Мовчан.
Після півгодинної дискусії сторони дійшли певної згоди. Зокрема представники громадськості запропонували створити робочу групу з питань теплопостачання, боргів, контролю за тарифами на перевезення, комунальні послуги у складі депутатів міськради та представників громадськості. На що заступник мера погодився.
Згодом учасники акції протесту написали міському голові колективний лист – резолюцію мітингу із вимогами:
- Створити робочу групу у складі депутатів міської ради та представників громадськості з питань теплопостачання, контролю за тарифами та іншими комунальними послугами.
- Підписання меморандуму між міською владою, пасажироперевізниками та громадськістю про належне перевезення пільгових категорій в громадському транспорті, зокрема, безлімітного перевезення учасників АТО.
- Створення доступної для всіх мешканців гарячої лінії , як органу, що контролював би виконання цих питань.