Вы здесь

У Павлограді молодь мітингувала під стінами міськвиконкому (Фото)

У вівторок, 31 жовтня, під стінами виконкому Павлоградської міської ради на Народне віче за соціальну справедливість зібралися більше сотні активістів. На мітинг прийшли представники «Національного корпусу» Павлограда та Дніпра, ГФ «Павлоградська самооборона» та «Національна дружина», депутати міської ради від «Укропу», представники громадських організацій, небайдужі павлоградці. За порядком під час заходу спостерігали пару десятків правоохоронців з Павлоградського відділу поліції. Організатором заходу став «Національний корпус Павлограда» на чолі з Денисом Середою.

Мітингарі прийшли до павлоградських чиновників, аби задати їм цілу низку злободенних питань, які хвилюють місцевих мешканців, та почути на них відповідь.

Зокрема активісти були обурені тим, що: в нашому місті досі відсутнє теплопостачання і що ця проблема виникає другий рік поспіль, не дивлячись на те, що у керівника «Павлоградтеплоенерго» Миколи Вовка за плечима 24-річний досвід; у міському транспорті діють завищені тарифи на проїзд при поганій якості перевезень; постійно підвищуються тарифи на комунальні послуги; по місту постійно з’являються нові МАФи, у більшості випадків - на незаконних підставах, тощо.

«Ми хочемо почути від влади, чому зростають тарифи на проїзд, чому люди (зокрема учасники бойових дій, ветерани війни) не можуть користуватися тими пільгами в громадському транспорті, які їм надані по закону, чому постійно зростають тарифи на комуналку, чому вже два тижні школи та дитсадки не опалюються (із-за цього хворіють діти), чому минулорічна ситуація з опаленням повторюється знову. Так, ми розуміємо, що борги у населення є, але вони не утворилися сьогодні, а тягнуться ще з 2006 року. Про них владі та комунальникам давно було відомо. Особисто я і моя родина не мають боргів. Таких людей дуже багато. Чому ж тоді ми маємо страждати через злісних неплатників? Ми хочемо знати, хто винен. Чому, наприклад, Микола Вовк, проти якого відкрите кримінальне провадження, досі обіймає свою посаду?»,

- казав журналістам перед початком мітингу Денис Середа.

З подібними питаннями перед присутніми на мітингу виступили депутати міськради Сергій Тищенко та Валентина Жилкіна, керівник «Національного корпусу Дніпро» Денис Котенко.

«Багато назріло наболілих питань до влади. Наприклад, по проїзду в місцевому транспорті. У нас є активісти, які боролися за те, щоби тарифи на проїзд були здешевлені. Навесні у нас відбувалися акції протесту. Тоді багато чого обіцяли перевізники, але фактично нічого з цього не було виконано. Ми не маємо дешевих проїзних квитків, покращення умов перевезень, тощо… Так, я теж, як депутат міської ради, є представником влади. Але фракція, до якої я належу, перебуває в меншості. Ми завжди виступаємо та не стоїмо осторонь нагальних проблем наших виборців. Але будь-яке ініційоване нами, навіть, саме просте, рішення просувається дуже важко. Ми намагаємося боротися, але поки що наша боротьба не така успішна. А ще хотілося, щоб павлоградці були більш активними вимагали від влади, яку самі ж обрали, виконання своїх обіцянок»,

- зауважив Сергій Тищенко. 

Виступаючих підтримують і місцеві мешканці, які прийшли на віче.

«Мене не влаштовує те, що в дитсадках та школах мерзнуть діти. На вулиці тепліше, аніж в хаті. Не влаштовують і тарифи на проїзд в міських автобусах. Вони в Павлограді вище, аніж у інших містах. Ми що, самі заможні? Комунальні тарифи теж великі, а головне безпідставні», - каже павлоградка Тамара Олександрівна.

Виступи активістів та небайдужих павлоградців продовжувались майже годину. Але за цей час ні міський голова, ні його заступники до людей на вулицю так і не вийшли. Начебто, у цей час були у відрядженні. Тоді активісти самі зайшли в будівлю міськвиконкому, щоби поспілкуватися із чиновниками. В цей час у першого заступника міського голови Віталія Мовчана проходила нарада. Він і відповів на питання активістів, пише tv-news.dp.ua.

«Тарифи на теплопостачання встановлює Національна комісія з регулювання теплоенергетики. А що стосується транспорту, то я на ваші питання відповісти не можу, бо це не моя сфера діяльності. Що ж стосується пільгових перевезень, то вам краще поспілкуватися безпосередньо із мером»,

- пояснив активістам Віталій Мовчан.

Після півгодинної дискусії сторони дійшли певної згоди. Зокрема представники громадськості запропонували створити робочу групу з питань теплопостачання, боргів, контролю за тарифами на перевезення, комунальні послуги у складі депутатів міськради та представників громадськості. На що заступник мера погодився.

Згодом учасники акції протесту написали міському голові колективний лист – резолюцію мітингу із вимогами:

-          Створити робочу групу у складі депутатів міської ради та представників громадськості з питань теплопостачання, контролю за тарифами та іншими комунальними послугами.

-          Підписання меморандуму між міською владою, пасажироперевізниками та громадськістю про належне перевезення пільгових категорій в громадському транспорті, зокрема, безлімітного перевезення учасників АТО.

-          Створення доступної для всіх мешканців гарячої лінії , як органу, що контролював би виконання цих питань.