Вы здесь

Половина будинків в Павлограді залишиться без опалення?

В Павлограді житлові багатоквартирні будинки, у яких оплата за теплопостачання наразі становить менше 95 %, підключати до опалення не будуть. А за підрахунками спеціалістів, таких будинків в місті - близько половини. Про це в четвер, 26 жовтня, під час позачергової сесії міськради повідомив директор КП «Павлоградтеплоенерго» Микола Вовк.

На початку сесії міський голова Павлограда Анатолій Вершина поінформував присутніх про те, що згідно із законом опалення потрібно було включити ще в середу, 25 жовтня, бо саме це був третій день, коли середньодобова температура в місті не перевищувала 8 градусів тепла.

«Оплата населення за минулий опалювальний сезон з початку поточного року склала 102 %. А загальний борг підприємства за газ перед «Нафтогазом» та іншими газопостачальними становить близько 140 млн грн. (82,8 млн – без пені та штрафів). З них близько 85 млн грн. - борги населення за опалення за минулі роки. Решта - це пеня і штрафи. Я підкреслюю, що боргів міського бюджету перед «Павлоградтеплоенерго» сьогодні немає»,

- повідомив міський голова.

Хоча, за повідомленням мера, КП «Павлоградтеплоенерго» повністю технічно готове до початку опалювального сезону, але тепло в багатоповерхівки та установи подати поки що не можуть. Це пов’язано з тим, що Павлоград і досі не отримав ліміти на газ через майже 30-ти мільйонного боргу за газ перед НАК «Нафтогаз України». Раніше, кілька тижнів тому, мова йшла про борг лише в 11 мільйонів гривень. Тепер же він зріс майже в три рази.

«Умови виділення номінації для КП «Павлоградтеплоенерго» на етапі підготовки до опалювального сезону – були близько 11 млн грн. Це та сума, котру «Павлоградтеплоенерго» повинно гасити згідно графіка реструктуризації боргів на 4 роки, підписаний у минулому році, у 95 млн грн. У зв’язку з цим «Нафтогаз» поставив нам умову, що ми до початку поточного опалювального сезону повинні погасити ці 11 млн. На минулій сесії ми прийняли рішення про надання фінансової підтримки підприємству в розмірі 5 млн 45 тисяч грн і ще близько 5 млн ми дали передплату «Павлоградтеплоенерго» за жовтень-листопад, ще трішки грошей «теплоенерго». І ми виходили на 11 млн грн. Ці гроші (близько 10 мільйонів) ми «Нафтогазу» вже перечислили. І буквально на минулому тижні змінилися правила гри. По-перше, додається по графіку, який виставляє НАК «Нафтогаз», іще жовтень, і ще у нас виходить одна цікава ситуація, що стосується різниці в тарифах. Держава повинна була погасити по «Павлоградтеплоенерго» різницю в тарифах. Але це «не живі» гроші, а віртуальні – 14 млн грн. А в результаті - різниці в тарифах в сумі 14 млн грн нам не виділяють, бо ще не вийшла постанова Кабміну про компенсацію, а нам їх тепер включають у борг. В результаті загальна сума виходить майже 30 млн грн»,

– пояснив присутнім на сесії міський голова.

На сьогоднішній день, для надання Павлограду «номінації» на природний газ КП «Павлоградтеплоенерго» має сплатити НАК «Нафтогаз України» ще 19,4 млн грн боргу.

З цієї суми 5,4 млн грн пообіцяв виділити ДТЕК в якості передплати, ще 5 млн грн «Павлоградтеплоенерго» виставить в якості передоплати бюджетним організаціям.

Окрім того, в ході позачергової сесії депутати прийняли рішення виділити підприємству ще майже 9 мільйонів. З них 8 млн грн. – з бюджету, а 931 тис. грн - кошти, які були призначені для виплати заробітної плати працівникам КП «Павлоградтеплоенерго».

«Я чесно скажу, що зараз не виплачую заробітну плату працівникам підприємства. Думаю, вони мене не розстріляють. У колективі все розуміють. Практично всі кошти, що надходять на рахунки підприємства - йдуть на оплату за газ»,

- зазначив Микола Вовк.

Але деякі з депутатів вважають, що подібна ситуація повториться і в наступному році, тому що проблема з населенням залишається невирішеною.

«Я пропоную не підключати ті будинки, у яких є велика заборгованість перед підприємством. Якщо це технічно можливо»,

- запропонував мер.

Його підтримали депутати.

На що Микола Вовк повідомив, що комунальники вже розвісили на під'їздах будинків повідомлення про існуючі заборгованості і про обов'язок її сплатити. В іншому випадку опалення в будинках не підключать. Таким чином будуть боротися із боржниками.

«Всім багатоповерхівкам, у яких оплата за опалювальний сезон становить менше 95 %, опалення не підключать. А таких близько половини міста»,

- заявив Микола Вовк.

Що в такий ситуації робити з квартирами тих павлоградців, які своєчасно та регулярно вносять плату за тепло, а деякі навіть переплачують, Микола Вовк поки що не знає.

«Будемо думати, як зробити так, щоб вони не постраждали, а боржників – відключити окремо»,

- підсумував директор КП.

Разом з тим, кореспонденту «ТН-Экспресс» стало відомо, що станом на 27 жовтня борг Павлограду перед «Нафтогазом» складав вже 20,4 мільйони, тобто виріс ще на мільйон.

«Наразі, щоб погасити борг, нам не вистачає близько 2 мільйонів. В понеділок я їду в Київ на зустріч з представниками «Нафтогазу», буду домовлятися, просити, щоб до 1 листопада нам дали ліміт і ми включили тепло, і щоб кілька мільйонів боргів ми змогли проплатити протягом тижня»,

- розповів по телефону кореспонденту мер міста.