Вы здесь

Перехід на зимовий час 2017: Не забудьте перевести свої годинники

У 2017 році переведення годинників на зимовий час відбудеться в ніч з суботи на неділю, 29 жовтня, о 4 годині ранку. Стрілки годинника слід перевести на годину назад, таким чином будемо мати більше часу на сон.

Дата, коли переводять годинники на зимовий час в Україні, була затверджена постановою Кабміну ще в 1996 році. Відповідно до неї перехід на зимовий час в Україні відбувається щорічно в останню неділю жовтня, на літній - в останню неділю березня.

Експерти кажуть, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній. Але, незважаючи на зайву годину на сон, організм людини все одно до нового режиму звикає протягом цілих двох тижнів.

Перехід на зимовий час і зміна режиму може привести до порушень сну, проблем з концентрацією уваги, дратівливості, зниження працездатності. Щоб легше перенести зміни в часі, експерти радять за тиждень до переведення годинників почати поступово лягати пізніше - по 15 хвилин щодня. А розслабитися перед сном допоможе тепла ванна. Також слід обмежити вживання алкоголю і кофеїну за кілька днів до переходу на зимовий час.

У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована.