Вы здесь

«МІЙ СИН – ГЕРОЙ, ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!» (Фото)

У вівторок, 10 жовтня, у Центральній міській бібліотеці ім. Ганни Світличної в Павлограді вперше відбувся довгоочікуваний літературний конкурс читців та поезії «Герої рідної землі», у якому взяли участь школярі, студенти, волонтери, атовці та батьки військовослужбовців. Конкурс був приурочений до Дня захисника України та Дня українського козацтва.
Всього на конкурс було подано 48 колективних та індивідуальних заявок. 60 читців, поетів та піснярів змагались у 5-ти номінаціях та двох вікових категоріях: діти до 18 років та дорослі.
На початку конкурсу всіх присутніх зі святом привітала заступник міського голови Олена Шуліка. Під час свого виступу вона зауважила, що ідея проведення такого літературного заходу назрівала давно, і, нарешті, в цьому році це стало можливим завдяки підтримці міського голови Анатолія Вершини та відділу культури.
Всі поетичні твори та пісні були присвячені бійцям АТО, їхнім родинам, війні на сході України. Конкурсанти, особливо діти, дуже хвилювалися перед своїми виступами, але читали свої твори дуже виразно, чуйно, як то кажуть, із душею. Присутні не могли стримати сліз. 
Тож конкурсному журі, в складі якого були ветеран АТО, волонтери, журналістка, бібліотекар та акторка театру, було дуже важко визначити переможців в кожній номінації та кожній віковій групі.

«Мені приємно відзначити, що сьогодні до конкурсу дуже добре підготувалися студенти гірничого коледжу. Я вважаю, що в цей день не було ні переможців, ні переможених, тому що неможливо оцінити емоції та внутрішній світ учасників. Сьогодні вони подарували нам справжнє свято поезії та дали перейнятися горем, яке звалилося на нашу країну»,

- виступила перед присутніми голова журі, акторка драматичного театру ім. Б. Захави Наталя Рева.
Отже, переможцями в номінації «Я в мальвах для тебе знов буду жити» стали студентка коледжу Світлана Груздєва та ветеран АТО Олександр Щербина, в номінації «Повертайся живим» -  Анатолій Самобочий та Жанна Арішака, «Як я ненавиджу війну» - Олександра Дробна та Галина Гулєвська, «Хай Бог береже мій рідний край» - Андрій Смитарський та Ірина Петях, «Нескорені» (колективне виконання твору) – тріо - Вероніка Облогіна, Анжела Глушко та Данило Івенченко, а також дует – Галина Гулєвська та Жанна Арішака. 
Також матері загиблих бійців визначили трьох переможців у спеціальній категорії «Приз матусиних симпатій» - Артема Подорожнього, Естеллу Ярову та дует - Галина Гулєвська та Жанна Арішака.
Поза конкурсом свою творчість вірші та пісні присутнім подарували член журі, ветеран АТО Сергій Москалець та поетеса з Тернівки Валентина Остапків.