Вы здесь

Комісія не визначилась, хто обійматиме посаду головного лікаря МЛ № 4

Вчора, 2 жовтня, у Дніпропетровській обласній раді відбулося чергове засідання конкурсної комісії на заміщення вакантних посад керівників комунальних закладів системи охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл та міст Дніпропетровщини. На засіданні комісії вирішували, кого призначити на посаду головних лікарів Павлоградських МЛ № 1 та № 4.

Комісія вирішила залишити Сергія Олійника керівником Павлоградської міської лікарні № 1. На цю посаду претендували ще дві кандидатури – головний лікар Павлоградської стоматологічної поліклініки Микола Старішко та заступник головного лікаря по лікувальній роботі міськлікарні № 4 Ірина Жицька.

В цілому, окрім однієї людини (вона проголосувала за Миколу Старішко), комісія підтримала кандидатуру Сергія Олійника. Зі сторони членів комісії до нього було лише одне зауваження  - відсутність вищої категорії.

«Сергій Олійник працює головним лікарем дуже давно. До сьогодні у нього не було жодних нарікань. Його дуже підтримує міська влада, представники якої виступали на комісії»,

- каже один із членів комісії.

Що ж стосується міськлікарні № 4, то тут й досі ситуація лишається складною.

Нагадаємо, що конкурс на посаду головного лікаря цього лікувального закладу вже переносили у серпні. Тоді на посаду головного лікаря Павлоградської МЛ № 4 претендували 4 особи – Іскендер Іскендеров (лікар-хірург, колишній головний лікар Павлоградської СМСЧ № 15, нині завідуючий «Хірургії одного дня» при МЛ № 1), Сергій Козирь (лікар-хірург МЛ №1), Марина Костюкова (діючий головний лікар МЛ № 4) та Микола Старішко (колишній начальник Павлоградського міського відділу охорони здоров’я, нині головний лікар Павлоградської стоматологічної поліклініки). Тоді всім головним лікарям чотирьох лікарень Павлограда (МЛ № 4 – Марині Костюковій, Павлоградського пологового будинку – Наталії Куцевол, міської стоматполіклініки – Миколі Старішко та МЛ № 1 – Сергію Олійника) продовжили контракт до 10 жовтня.

Однак згодом виявилось, що Микола Старішко свою кандидатуру зняв.

Саме тому вчора комісія заслухала доповіді та подивилася презентації лише трьох кандидатів.

Так, Марина Костюкова підготувала доклад про діяльність лікарні під її керівництвом, впровадження у процес лікування сучасних технологій (ендопротезування, тромболізис, ендоскопічний гемостаз, малоінвазівні операції та ін.), детально розповіла про план розвитку лікарні на наступні 5 років та перспективах закладу в якості центру госпітального округу.

«Сьогодні лікарня обслуговує близько 250 тисяч мешканців регіону. Ми першими в області стали практикувати міжбюджетні трансферти за лікування пацієнтів з інших міст, стали учасниками проекту Світового банку з реконструкції прийомно-діагностичного відділення, яку ми почнемо вже у кінці жовтня. Вже зроблені ремонти в терапії, кардіології, кардіореанімації, відремонтовані палати хірургічного відділення та травматології. Плануємо також перевести лікарню в комунальне підприємство, розширити спектр платних послуг, навчати персонал проектного менеджменту, створити цілодобовий call-центр»,

- доповіла Марина Гаральдівна.

До речі її доповідь сподобалась членам конкурсної комісії.

В свою чергу Сергій Козирь розповів про плани проведення в лікарні аудиту, створення інтернет-сайту лікарні, усунення порушень в роботі комп’ютерного томографу, відкриття урологічного відділення та розробки системи преміювання лікарів.

Однак конкурсна комісія взяла до уваги те, що у Сергія Козиря відсутня потрібна кваліфікація для управління медичним персоналом, тим більше таким великим колективом, як в МЛ № 4.

Що ж стосується доповіді Іскендера Іскендерова, то він серед членів комісії викликав найбільший резонанс.

Справа в тому, що під час його докладу виступив голова Громадської організації «Союз шахтарів-інвалідів шахтоуправлінь Західного Донбасу» Микола Житник і поклав на стіл комісії документ, який говорить про те, що Іскендер Іскендеров нібито є фігурантом деякого кримінального впровадження.

Доповідь лікаря комісія все-таки вислухала. Він розповів про свої плани, необхідність зменшення кількості «немедичного» персоналу в лікарні, створення нових відділень, більш активне використання наявного в лікарні обладнання, запропонував здавати в погодинну оренду лікарям приміщення лікарні, щоб вони змогли вести приватний прийом та легально заробляти гроші після основної зміни, тощо.

Але у зв’язку з нововиявленими обставинами стосовно останнього комісія вирішила поки-що відкласти голосування, а деталі щодо Іскендерова уточнити у правоохоронних органів.

Тож, поки не відбудеться наступне засідання, виконувати обов’язки головного лікаря МЛ № 4 як і раніше буде Марина Костюкова.

Пізніше з приводу засідання на своїй сторінці у Фейсбук різко висловилась депутат Дніпропетровської обласної ради від Павлограда Тетяна Дацко:

Именно это стихотворение может передать состояние моей души после вчерашней комиссии облсовета по назначению главных врачей: 
«Есть люди те, что подлостью живут… Им доброта, как «в горле рыбья кость»… Исподтишка нагадят и уйдут… Таким скорее выплеснуть бы злость… У них чаще всего красивый лик, Но сердце — камень, тёмная душа… И подлость их не ведает границ… К тому же преднамеренна всегда… Но всё ж упрёков, жалоб, слёз моих… Пускай не ждут, до них мне дела нет… Скажу одно: мне жаль людей таких… Ведь подлость — это очень тяжкий грех…»
Я не хочу обвинить членов комиссии в непрофессионализме, может каждый из них на своем рабочем месте и профи, но о КОРРУПЦИИ в принятии решений комиссии - можно смело заявлять. Есть официальный документ Распоряжение председателя областного совета, где четко прописаны критерии отбора кандидатов на должность главных врачей. Но комиссия большинством голосов утверждает кандидатов, которые по многим критериям не соответствуют, т.е. не имеют даже необходимого профессионального уровня для должности главврача при наличии кандидатов, которые полностью соответствуют выдвинутым требованиям!!!!. Парадоксально, но они ( отдельные члены комиссии) даже поставили под сомнение(??!!!) официальную выписку из единого реестра о досудебном расследовании одного из кандидатов на должность главврача одной из больниц города Павлограда. Умышленно затягивают принятие решения, при этом полностью игнорируя обращения жителей города, ребят АТОшников, волонтеров, депутатского корпуса Павлоградского горсовета, мнение еще 5-ти депутатов областного совета, за которых проголосовало более 50% избирателей. И все это происходит только потому, что любыми путями нужно удержать «коалицию» облсовета , а для этого нужно выполнять требования по трудоустройству отдельных членов фракций из коалиции ( при этом не важен уровень их профпригодности) или ублажать бюджетными деньгами. Вот такие результаты революции гидности в нашем областном совете.
Мне больно и обидно, что ВПЕРВЫЕ за ВСЮ ИСТОРИЮ нашего родного города Павлограда, депутат, которому судьба доверила защищать интересы павлоградцев ПОДЛО пытается в первую очередь трудоустроить СЕБЯ ЛЮБИМОГО! 
Бог судья государственному мужу, если он вступил на тропу мщения и войны с ЖЕНЩИНОЙ! Как жаль, что ветеринар не лечит свинство у людей».

Фото: павлоград.dp.ua