Вы здесь

Музей шахтарської слави в Тернівці може війти у європейську мережу (Фото)

В неділю, 24 вересня, у наш регіон на шахту «Західно-Донбаська» ШУ Тернівське з почесним візитом приїхала президент Європейської мережі музеїв вугільної промисловості 72-річна Маргарет Фаулл з Великобританії. Справа в тому, що народний музей шахтарської слави в Тернівці може стати першим і єдиним музеєм, котрий представлятиме Україну у європейській асоціації.

Так, ще раніше наш музей подав заявку на отримання статусу члена цієї мережі, в яку наразі входять музеї семи країн Європи. Потім на міжнародній конференції, що цьогоріч проходила в Польщі, відбулася його презентація. Саме тоді європейці їм і зацікавились.

Далі музей шахтарської слави в Україні (на шахті «Західно-Донбаській») повинна особисто відвідати президент європейської мережі, щоб на власні очі  все побачити та переконатись у тому, що він гідний стати повноправним членом асоціації. Саме з цією метою до Тернівки і приїхала Маргарет Фаулл, яка, до речі, раніше упродовж 29 років очолювала Центральний музей вугільної промисловості у Великобританії.

На порозі шахти її зустрічали директор ШУ Тернівське Василь Снігур, заступник голови Дніпропетровської територіальної організації профспілок працівників вугільної промисловості Михайло Тютюнник, голова профспілкової організації вугільників шахти «Західно-Донбаська» Володимир Косарєв, директорка музею шахтарської слави Галина Сергєєва, його керівники різних років, учні Тернівського гірничого ліцею та представники ЗМІ.

Вже у вестибюлі для поважної гості виступили вихованці танцювального клубу Тернівського Палацу творчості. Далі англійку провели до зали, де показали їй виставку народно-прикладного мистецтва та творчих робіт працівників шахтоуправління. Особливо її вразили вишиті рушники та картини з бісеру. До речі, на згадку про Україну Маргарет подарували настінний годинник та ложку з ручним петриківським розписом, а про музей – трофейну статуетку, зроблену до його 10-річчя.

І ось нарешті наступив довгоочікуваний момент – англійку провели до залів музею шахтарської слави. Там їй подобну екскурсію провела директорка музею Галина Сергєєва. Поважна гостя все дуже уважно слухала, багато фотографувала, запитувала та із великою цікавістю слухала розповідь про історію шахти та всього нашого вугільного регіону.

«У нас дуже славна виробнича та трудова історія. В житті підприємства пройшли цілі покоління. Велика кількість людей своєю важкою шахтарською працею заслужили на те, аби їх пам’ятали. Музей – це також популяризація шахтарської праці, котра у нашому регіоні є пріоритетною»,

– зауважив директор ШУ Тернівське Василь Снігур.

Після розгорнутої екскурсії у актовій залі відбулася прес-конференція президента асоціації музеїв із журналістами, ветеранами шахтарської праці та студентами ліцею.

«Цей візит та екскурсія є дуже важливим моментом для мене і асоціації. Бо потім на основі побаченого я напишу звіт та зроблю рецензію, з якими ознайомляться всі музеї країн-членів асоціації. Саме вони, а не я, будуть приймати остаточне рішення, щодо вступу вашого музею до європейської мережі»,

- наголосила під час прес-конференції Маргарет Фаулл.

Вона детально розповіла присутнім про основні критерії, необхідні для вступу музеїв в європейську мережу, поділилися своїми враженнями від побаченого та відповіла на питання журналістів.

За її словами, музей шахтарської слави ШУ Тернівське відповідає всім основним вимогам і має високі шанси стати повноправним членом Європейської мережі музеїв вугільної промисловості.

«Мене вразило те, що ви багато уваги приділяєте історії саме вашого вугільного регіону та спортивним досягненням шахтарів. Однак я би вам порадила збирати більше старовинних експонатів, пов’язаних з вугільною промисловістю. А потім порівнювати їх з сучасними та описувати еволюцію такого розвитку»,

- підкреслила Маргарет.

Також Маргарет розповіла, що до візиту в Тернівку вже встигла відвідати багато музеїв у Києві, Національний історичний музей ім. Дмитра Яворницького та музей АТО в Дніпрі, а також музеї ДТЕК «Павлоградвугілля» та історико-краєзнавчий музей в Павлограді. Англійка каже, що була вражена не тільки красою нашої країни, а й гостинністю та толерантністю українців.

«В музеях Києва та Дніпра мені сподобалось набагато більше, аніж в Ермітажі в Санкт-Петербурзі в Росії»,

- підсумувала почесна гостя.