Вы здесь

Експерти Ради Європи визначать індекс інтеркультурності (ICC) Павлограда (Фото, оновлено)

Саме з такою метою приїхали до Павлограда експерти по інтеркультурній політиці Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» - координатор української мережі Інтеркультурних міст Ксенія Хованова-Рубікондо (Франція) та Робін Вільсон (Ірландія).

На даний час експерти вже встигли зустрітися з керівництвом міста, депутатами міськради, представниками відділів та служб місцевого самоврядування, закладів культури, соціальної сфери, ініціативною групою переселенців зі сходу України – учасниками проекту «Всі свої», підприємцями.

Нагадаємо, що Павлоград працює в програмі «Інтеркультурні міста» з 2011 року. Координує цю програму в нашому місті заступник міського голови Павлограда Олена Шуліка. В європейській мережі наразі працює 121 інтеркультурне місто, 6 з яких – українські. Це, окрім Павлограда, Луцьк, Суми, Мелітополь, Вінниця та Одеса. Головна мета програми «Інтеркультурні міста» - це інтеграція кожної національності та меншини в активне життя міста. До речі, сьогодні в Павлограді окрім українців та росіян проживають представники більше 30 національностей – азербайджанці, вірмени, грузини, узбеки, роми, татари, таджики, білоруси, корейці, євреї та інші.

«Міста з високим індексом ICC (інтеркультурності), за нашими спостереженнями, більш успішні, оскільки використовують свою етнокультурну різноманітність, як перевагу. Для нас дуже важливо, щоб політичні лідери міст розуміли цінність інтеркультурності, національної різноманітності, щоб місто мало свою стратегію розвитку. Окрім етнокультурної різноманітності ми приймаємо і різноманітність вікову та гендерну. Центральна концепція – переселенці та мігранти. Місто повинно розглядати їх, як свою перевагу, ресурс, а не як «чужорідне тіло» чи проблему. В рамках програми ми даємо можливість таким людям розкритися та діяти»,

- зауважила Ксенія Хованова-Рубікондо.

Участь у програмі «Інтеркультурних міст» дає можливість Павлограду розширити коло міжнародних зв’язків, користуватися всілякими ресурсами та експертною підтримкою, порадами, тощо. Загалом експерти перебуватимуть в Павлограді 2 дні, а вже завтра підведуть підсумки та дадуть оцінку рівню нашої інтеркультурності. 

Так, 25 вересня, експерти Ксенія Хованова-Рубікондо та Робін Вільсон зустрілися з представниками громадських організацій міста. Зустріччю головувала керівник «Агенції економічного розвитку Павлограда» Олена Мироненко. На зустрічі були присутні керівник ГО «Конгрес азербайджанців м. Павлоград» Максуд Шкуров, голова громадської організації «Павлоградський легіон» Євген Новіков, представники громадських організацій «Клуб ділових жінок», «Позитивний Павлоград», «Ресурсний центр» та місцеві підприємці.

Під час спілкування з павлоградськими активістами іноземні експерти зацікавилися умовами розвитку підприємницької та громадської діяльності у Павлограді в контексті інтеркультурності, зокрема те, чи мають представники національних меншин умови для інтеграції своїх національних особливостей у бізнесовій сфері та громадському житті міста.

«Павлоград – індустріальне місто. Колись воно було закритим, ні для кого невідомим, але з дуже потужною промисловістю. Відповідно на підприємствах завжди були потрібні робочі кадри, тому сюди часто після університетів направлялися спеціалісти з різних куточків тодішнього Радянського Союзу. Приїжджали люди з Казахстану, Росії, Білорусії, Вірменії, Грузії тощо, - розповіла керівник «Агенції економічного розвитку» Олена Мироненко. – Приїжджали і просто у пошуках нової долі. А потім Радянський Союз розпався, більшість підприємств закрилися, людей масово звільнили. На той час представники інших національностей вже злилися з місцевою громадою та не планували нікуди переїжджати. В подальшому дехто з них спромігся відкрити власний бізнес чи створити громадські організації саме на теренах нашого міста».

Зокрема, Олена Мироненко торкнулася питання щодо активної громадської діяльності ромської організації «Амаро Кхер» та їхнього бажання відкрити у Павлограді пам’ятний знак жертвам голокосту ромів, що підтверджує тісний взаємозв’язок корінних жителів міста з національними меншинами у сфері громадського життя.

Наступного дня, 26 вересня,  Ксенія Хованова-Рубікондо та Робін Вільсон мали зустріч вже з представниками закладів культури, соціальної сфери, духовенством та з ініціативною групою переселенців – учасниками проекту «Всі свої».

Особливо Ксенію Рубікондо зацікавив процес інтеграції у павлоградську громаду жінок-переселенок зі Сходу України, які з чоловіком та дітьми мали заново обживатися у зовсім незнайомому місті.

«Так, нам було важко. Але, вважаю, наші проблеми, як внутрішньо переміщених осіб, не є вищими за проблеми інших людей, корінних мешканців міста. Ми прилаштувалися. Звісно, спочатку ми не планували залишатися у Павлограді надовго, але життя внесло свої корективи. Зараз у нас немає власного житла, та ми не опускаємо руки. Наші діти ходять до школи, спілкуються з однолітками, я займаюся громадською роботою»,

- розповіла переселенка Валентина Смик.

Загалом експерти перебували в Павлограді 2 дні, а вже завтра підведуть підсумки та дадуть оцінку рівню нашої інтеркультурності.