Вы здесь

У Павлоградському ліцеї облаштували медіатеку для психологічного розвантаження дітей (ФОТО)

У Павлоградському міському ліцеї завершено капітальний ремонт кабінету-медіатеки для психологічного розвантаження в рамках інклюзивної освіти дітей з обмеженими можливостями. Відремонтовану і облаштовану кімнату навчання та психологічного розвантаження журналісти змогли відвідати 30 серпня під час прес-туру з міським головою Анатолієм Вершиною.

На облаштування, ремонт і оснащення кімнати технікою, меблями та іграшками було направлено 375 тисяч грн. З них 300 тисяч - виділено з обласного бюджету за ініціативи обласної держадміністрації, департаменту освіти і науки, 75 тисяч - співфінансування з місцевого бюджету (за підтримки Павлоградської міськради та відділу освіти).

Директор ліцею Раїса Бондарева повідомила, що проект інклюзивної освіти в цьому учбовому закладі впроваджується з 2013 року в рамках програми «Підтримки інклюзивної освіти» дружини президента України Марини Порошенко.

«До нас 4 роки тому прийшли двоє дітей. Один з них, випускник, вступив до ВНЗ, ще одна дівчинка закінчила 4 класу, перейшла в 5-й. Раніше, на 1 вересня її заносили в школу на руках, тепер вона ходить самостійно, портфель носить і все робить сама. У неї була проблема з ручками, а зараз вона чудово малює і навіть займається хореографією. Та й інші, здорові, діти ставляться до неї з повагою, допомагають дівчинці у всьому. Все це результат інклюзивної освіти, соціалізації цих дітей»,

- розповіла Раїса Григорівна.

У цьому навчальному році в ліцеї за формою інклюзивної освіти будуть займатися вже 6 дітей. І так, як в ліцеї було 2 класу інклюзивної освіти, в області вирішили створити тут спеціальну медіатеку психологічного розвантаження. До речі, Павлоградський ліцей - один з 50-ти навчальних закладів області, де працює програма інклюзивної освіти.

Інклюзивна освіта - процес залучення людей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями в активне громадське життя (соціум) і доступ до загальної освіти. За статистикою, в цьому навчальному році в школах Павлограда навчалося 8 дітей з обмеженими можливостями.

У новій бібліотеці (і ведучому до неї коридорі) проведені ремонтні роботи, придбані штори, меблі, іграшки, різні стимулятори, які впливають на органи зору, слуху, нюху і дотику. Також закуплена нова комп'ютерна техніка (ноутбуки, планшети) для того, щоб діти змогли не тільки на ній навчатися, а й дивитися фільми, грати, подорожувати онлайн та інше.

З дітьми крім вчителів і їх помічників будуть працювати фахівці - логопеди, психологи, дефектологи. Тут діти отримуватимуть фізичне і психологічне розвантаження.

Сама кімната за рекомендацією психологів і спеціальної програми обласного департаменту освіти розфарбована в спокійну кольорову гамму, тут облаштоване м'яке світло.

«Ми не повинні ставити цих дітей в якісь рамки, закривати дома, захищати від інших людей. Такі проекти допомагають не тільки дітям з обмеженими можливостями адаптуватися в соціумі, а й самому суспільству прийняти їх, об'єднатися з ними, допомогти їм»,

- резюмував мер.