Вы здесь

Павлоградці масово оформлюють закордонні та внутрішні біометричні паспорти

Так, за минулий рік міграційною службою міста було оформлено 5 тисяч 986 біометричних паспортів, а за 7 місяців цього року уже 7 тисяч павлоградців отримали закордонні паспорти.  Про це повідомила начальник Павлоградського відділу Державної міграційної служби Лариса Надаховська сайту tv-news.dp.ua.

«Починаючи із травня попит на закордонні паспорти різко зріс. По Україні за добу міграційними службами оформляється понад 22 тис біометричних паспортів. Це удвічі більше аніж за аналогічний період минулого року. Перш за все, це пов’язано із запровадженням безвізового режиму з ЄС. Поліграфічний комбінат «Україна» у ці дні максимально збільшив свої виробничі потужності»,

– сказала Лариса Надаховська.

Аби не витрачати час у чергах, можна скористатись порталом державних послуг «iGov» і записатись в електронну чергу. За словами Лариса Надаховської, у Павлограді цією послугою уже скористались понад 1 тисячі мешканців міста.

Вартість виготовлення біометричного паспорта залежить від того, наскільки терміново він вам потрібен. У термін до 20 робочих ціна виготовлення документа – 557 грн. 32 коп., до 7 робочих днів – 810 грн. 32 коп. У ціну паспорта входить вартість бланка, вартість персоналізації та адміністративної послуги.

Разом з тим, внутрішній біометричний паспорт громадянина України (ID-картку) виготовили вже 2,5 тисячі павлоградців.

За словами начальника Павлоградського відділу Державної міграційної служби, ID-картка оформляється не пізніше аніж за 10 та 20 робочих днів. За виготовлення такого документа доведеться витратити від 279 грн (за 20 робочих днів) до 366 грн (за 10 робочих днів). Безкоштовно видається лише перший біометричний документ. Він має обмежений термін дії – для людей віком від 14 до 18 років ID-картка діє чотири роки. З вісімнадцяти – десять. 

До речі, паспорти старого зразка (паперові) залишаються чинними. Змінювати їх на біометричні – це право людини, але не обов’язок.