Вы здесь

Павлоградці відсвяткували Яблуневий Спас ярмарком та відкриттям меморіальної стели (Фото)

В суботу, 19 серпня, павлоградці відзначили Преображення Господнє. В цей день в храмах Павлоградщини освячувались різноманітні фрукти (виноград, яблука, груші), овочі і мед. Павлоградські православні церкви та храми з ранку були переповнені людьми. Тільки в Спасський собор (церкву Глибоцького) в цей день освятити новий урожай прийшли більше тисячі вірян.

Саме тут із 7-ої години ранку біля церкви в провулку Голубицького проходив ярмарок, на якому можна було придбати екологічно-чисті продукти від бджолярів та фермерів Павлоградщини – мед, яблука, соти, пилок, медове мило і льодяники. Разом з городянами ярмарок відвідали міський голова Павлограда Анатолій Вершина та голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук.

Пізніше священнослужителі церкви освятили дари природи, які в цей день до церкви принесли павлоградці.

Фото з ярмарку - сайти 5632.com.ua та павлоград.dp.ua.

В цей же день, у свято Преображення Господнього, в церкві Свято-Михайлівській Парафії УПЦ (на Бельбесі) відбулося відкриття меморіальної стели скорботи та  пам’яті загиблих павлоградських воїнів – 14 бійців АТО, які віддали своє життя за незалежність України.

Зверху на стелі закріплений напис – «Світла пам’ять героям, які відали життя за Україну». Нижче напису - портрети 14 павлоградців, які загинули в зоні АТО за ці три, важкі для України, роки, та Молитва пам'яті.

На відкритті меморіальної стели скорботи були присутні батьки та родичі загиблих, депутати міськради, місцеві бійці АТО, волонтери та мешканці міста.

Під час служби та церемонії відкриття стели настоятель церкви, отець Іван, разом з прихожанами пом’янув кожного загиблого поіменно.

«Ми повинні пам’ятати, що ці герої жили у державі, яка не була Україною. Вони хотіли здобути цю державу, правдиву, чисту, знаючи, що віддадуть своє власне життя. Тому кожен із вас, хто прийшов до цієї дошки скорботи і пам’яті, мають пам’ятати, що наше завдання – завершити будову нашої держави. Такої держави, яку вони хотіли бачити і віддали за це життя», – звернувся Іван Луцків до вірян.

Також він повідомив, що на цій пам’ятній стелі згодом з’являться імена загиблих в зоні АТО бійців з Павлоградського району. А ще одна з прихожанок – місцева художниця, пообіцяла отцю Івану, що згодом розмалює в цьому храмі цілу стіну, на якій будуть зображені усі загиблі воїни Павлоградщини.

До речі, дошка пам’яті була виготовлена за кошти вірян та церкви.

Після відкриття дошки священнослужитель освятив фрукти та овочі, які на службу принесли павлоградці. До речі, незабаром ці дари природи волонтери передадуть бійцям на передову в зону АТО.