Вы здесь

Павлоградські діти повинні мати медичні «паспорти школярів»

Наразі в Павлограді триває огляд дітей, що збираються цього річ йти до першого класу. Кожна дитина повинна отримати «паспорт школяра». Медичний огляд проводиться раз на рік в амбулаторіях за місцем проживання. Огляд проводиться кожного робочого дня.

«Краще пройти медогляд до початку навчального року, оскільки на основі його даних лікарі визначають, у якій фізкультурній групі займатиметься дитина. Якщо у дитини є патології зору, то їй надаються рекомендації від лікаря, за якою партою вона повинна сидіти»,

- розповіла головний педіатр Павлограда Олена Дуднікова.

Вона також додала, що ті діти, які із різних причин не встигнуть пройти медогляд до 1 вересня, матимуть можливість зробити це пізніше. Таких дітей не відсторонюватимуть від навчання, але для занять на уроках фізкультури довідка про проходження медогляду все ж таки потрібна. Про це пише радіо "Самара".

За словами лікаря, найбільш поширеною патологією наразі у школярів залишаються захворювання опорно-рухового апарату та зору.

«Дітей оглядає не лише сімейний лікар чи педіатр. Якщо є показання, дитина перебуває на диспансерному обліку або ж того вимагає вік, її оглянуть і вузькопрофільні фахівці. Наприклад, діти 6 та 11 років мають отримати консультацію хірурга, офтальмолога, ортопеда, стоматолога та інших лікарів за показаннями. 14-ти та 15-річних додатково оглядає психолог (за показаннями), ендокринолог, а дівчат – ще й гінеколог. Крім того школярі проходять пробу Руф'є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи»,

- резюмувала Олена Іванівна.