Вы здесь

Підтримаємо грудне вигодовування разом

4 серпня 2017 року в КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» було проведено прес-конференцію в рамках тижневика підтримки грудного вигодовування, що проходить з 01.08.2017р. по 08.08.2017р. Головним завданням подібних заходів є поширення інформації щодо переваг та впливу грудного вигодовування на досягнення цілей сталого розвитку, такі як подолання бідності, зменшення дитячої смертності, поліпшення здоров’я матерів.

У роботі прес-конференції взяли участь лікар-неонатолог  КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Михайленко Оксана Анатоліївна, акушерка КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ДОР» Лісник Любов Володимирівна та сімейний лікар амбулаторії ЗПСМ № 3 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлограда» ПМР» Єрмаков Геннадій Олександрович.

Михайленко Оксана Анатоліївна повідомила, що в цьому році у місті Павлограді кількість дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, зросла в півтора рази. Майже 97 малюків, що виписуються з пологового будинку, годуються грудьми.

Дніпропетровська область займає третє місце в Україні за кількістю закладів, що  сертифіковані на звання  «Лікарня, доброзичлива до дитини» - це 100% родопомічних та дитячих закладів області; 100% дітей народжується в закладах, що сертифіковано на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Такий почесний статус надається закладу, в якому діти з перших хвилин після народження потрапляють в обійми мами і більше не розлучаються.

Лікар-неонатолог детальніше розповіла про психологічний аспект грудного вигодовування. Після пологів, жінки нерідко перебувають у депресії, бо жіночий організм переживає глибоку перебудову, що супроводжується великими витратами енергії і часто є справжнім стресом для нервової системи. У такі моменти тісний контакт дитини та матері може стати справжньою панацеєю.

Оксана Анатоліївна інформувала журналістів, що в перспективі у містах України будуть відкриті банки грудного молока. Грудне молоко з банку допоможе вижити новонародженим малюкам; тим, хто в місячному віці залишився без матері або у випадку втрати матір’ю молока.

Акушерка пологового будинку Лісник Любов Володимирівна торкнулась теми активної допомоги матерям підчас першого прикладання малюка до грудей. Протягом перших 20 хвилин, дитина вкладається на живіт мами. Через 20-60 хвилин після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок вже без сторонньої допомоги. Пологовий будинок забезпечує умови частого годування дитини за її потребою, що можливо здійснити лише тоді, коли вона знаходиться поруч з матір'ю в одній палаті.

Фахівець наголосила на тому, що грудне молоко легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини, захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету, забезпечує здорові ріст і розвиток немовляти.

Сімейний лікар Єрмаков Геннадій Олександрович наголосив на важливості проведення пропагандистських заходів щодо грудного вигодовування та подякував працівникам пологового будинку за обізнаність породіль. Завдяки активному проведенню бесід з новоспеченими мамами, показники грудного вигодовування залишаються на високому рівні. 

Зрештою, годування грудьми – унікальна мандрівка життям разом із дитиною, неповторна пригода, яку справді варто пережити.