Вы здесь

ЦБВПД інформує про порядок оформлення субсидій

До юристів Павлоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо правових роз'яснень стосовно порядку отримання субсидій останнім часом суттєво збільшилось. Тому, проаналізувавши питання та узагальнивши відповіді, директор Павлоградського МЦ Косоног О.В. довідково інформує населення щодо порядку отримання субсидій:

- Порядок призначення та надання населенню субсидій, який міститься в Постанові КМУ №848 від 21.10.1995 року постійно зазнає змін.
В травні 2015 року, коли Кабінет Міністрів України затвердив нову систему призначення житлової субсидії. Зміни стосувались двох ключових речей: перелік документів, необхідних для оформлення субсидій, та норми споживання комунальних послуг.

З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у травні - червні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Заяву і Декларацію про доходи повторно необхідно подавати сім’ям, які:

  • орендують помешкання;
  • мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;
  • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Якщо допомогу призначено то протягом наступного за змінами місяця, субсидіанти зобов'язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
  • cоціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
  • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
  • набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

Також необхідно підкреслити, що у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що інформується особа.

Нагадуємо: субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється до закінчення опалювального періоду за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи.

Павлоградський місцевий центр надає безоплатно первинну правову допомогу всім та сприяє доступу до безоплатної вторинної правової допомоги соціально-незахищеним категоріям населення.

Адреса центру: м. Павлоград вул. Полтавська б. 129 оф. 308 тел: (05632) 6- 00 -20, 6- 00- 22