- Порядок призначення та надання населенню субсидій, який міститься в Постанові КМУ №848 від 21.10.1995 року постійно зазнає змін.
В травні 2015 року, коли Кабінет Міністрів України затвердив нову систему призначення житлової субсидії. Зміни стосувались двох ключових речей: перелік документів, необхідних для оформлення субсидій, та норми споживання комунальних послуг.
З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.
На основі змін, у травні - червні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.
Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.
Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.
Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.
Заяву і Декларацію про доходи повторно необхідно подавати сім’ям, які:
Якщо допомогу призначено то протягом наступного за змінами місяця, субсидіанти зобов'язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
Також необхідно підкреслити, що у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що інформується особа.
Нагадуємо: субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, надання субсидії не припиняється до закінчення опалювального періоду за умови, що у житловому приміщенні зареєстровані інші особи.
Павлоградський місцевий центр надає безоплатно первинну правову допомогу всім та сприяє доступу до безоплатної вторинної правової допомоги соціально-незахищеним категоріям населення.
Адреса центру: м. Павлоград вул. Полтавська б. 129 оф. 308 тел: (05632) 6- 00 -20, 6- 00- 22