Вы здесь

МНС-ники Павлограда першими в області отримали німецькі маски-саморятівники (Фото)

В четвер, 20 липня, павлоградські рятувальники першими в області отримали з рук міського голови Павлограда Анатолія Вершини три новенькі повітряні маски-саморятівники. Такого спорядження поки що не має жоден підрозділ ДСНС на Дніпропетровщині.

Маски німецького виробництва фирмы «Dräger» призначені для порятунку людей при різних надзвичайних ситуаціях. Наприклад, коли людина надихалася чадним газом під час пожежі. До маски із балону постійно подається повітря, вона може діяти протягом 15-25 хвилин. Цього досить аби врятувати людину та вивести її на свіже повітря.

«Це обладнання призначене, в основному, для великих міст, де є багатоповерхові будинки. Небезпека пожеж в багатоповерхових будинках створює не сама площа пожежі, вона буває маленькою, але ось задимлення йде на всі поверхи. Тобто, якщо пожежа на першому поверсі, доводиться евакуювати людей зі всіх інших поверхів. Ці маски можуть врятувати не одне життя. Адже інколи бувають 2-3 хвилини перебування у задимленому приміщенні чи токсичних випаровуваннях є вирішальними. І такі випадки у нас були, коли людина вдихала токсичний дим при пожежах і гинула. Адже при пожежі страшний не сам вогонь, його швидко можна загасити, страшніше задимлення. Саморятівники допоможуть нам вивести людей у безпечну зону із мінімальними негативними наслідками для їх здоров’я»,

– розповів заступник начальника 27 ДПРЧ Ілля Герасименко під час презентації саморятівників. Маску журналісти випробували й на собі.

«Керівник міськрайонного управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району полковник Олександр Миславський - досить ініціативна та наполеглива людина. Він звернувся із проханням придбати їм таке обладнання. Ми винесли на розгляд депутатів і виділили кошти. В минулому році придбали їм чоботи, котрі не горять у вогні»,

– сказав міський голова.

Він також подякував павлоградським МНС-никам за якісне виконання своїх обов’язків.

На придбання масок із міського бюджету виділили 41 тис. грн. В цілому у цьому році на потреби управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району із міського бюджету виділено 65 тис. грн. На решту закупили сучасні каски для рятівників. Найближчим часом вони прибудуть до Павлограда.