Вы здесь

В селах району облаштують зони відпочинку та історичні пам’ятки

У 2017 році в конкурсі міні-грантів «Громада своїми руками» взяли участь мешканці 42 територій України, де працюють підприємства ДТЕК. Загалом на конкурс було подано 545 заявок, третина із них – 175 – належать мешканцям Західного Донбасу. Бюджет конкурсу від ДТEК складає 11,5 млн грн., в тому числі 3,1 млн грн. – в регіоні Західний Донбас.

Так, ще дуже багато красивих, потрібних і корисних проектів реалізується в селах Павлоградського району. З 25 поданих проектів будуть реалізовані ідеї 12 переможців, на їх реалізацію компанія ДТЕК виділила 517,4 тис. грн.

«Громаду своїми руками» ми вважаємо одним зі своїх найвдаліших проектів. Він дає можливість людям не просто щось поліпшити в своєму мікрорайоні, у дворі, на вулиці, а повірити в те, що при достатній ініціативи і за активної участі будь-які цілі стають досяжними. Наша мета - пробудити соціальну активність жителів в регіонах розвитку бізнесу компанії, мета городян - зробити свої міста комфортніше, а мета місцевої влади - знайти в особі місцевих активістів опору і підтримку для реалізації соціальних ініціатив, тому що час пасивного очікування благ від держави пройшло»,

- говоріть директор з регіональної політики ДТЕК Енерго Тетяна Оверіна.

В результаті в районі: створять або впорядкують зони відпочинку в с. Булахівка, на березі річки Самара в с. Богуслав, в нижній частині села Привовчанське; облаштують майданчик для занять настільним тенісом в с. Нові Вербки та ігровий майданчик в центрі с. Троїцьке; збудують спортивний комплекс в с. В'язівок; з’являться спортивно-ігрові майданчики в с. Богуслав, на території Карабіновского дитячого садка «Барвінок» та на базі Богданівської школи I-II ст; упорядкують 100-річний колодязь в с. Межирічі; створять сучасний мультимедійний краєзнавчий музей в с. Кочережки.

«Наш музей не реставрувався з 1990 року, з моменту його заснування. Йде час, сучасність вимагає нових тенденцій. Тому ми вирішили створити «Музей, який говорить». Суть цього проекту в тому, що музей сам буде говорити словами очевидців і учасників подій про те, що сталося. Це буде інтерактивний музей, в якому будуть показувати відео зі спогадами жителів села, а кожен стенд розповість про те, що на ньому представлено»,

- поділився своєю ідеєю автор одного з проектів-переможців, учитель історії з с. Кочережки Юрій Ляшенко.

На реалізацію проектів переможці отримають із конкурсного фонду до 50 тис грн. кожен. Решту коштів шукатимуть самі. Передбачено і співфінансування проектів - з сільських бюджетів на них спрямують понад 66 тис. грн.  За умовами конкурсу реалізувати проекти потрібно до 1 листопада 2017.

У серпні з усіх проектів-переможців на всій території України буде обрано п'ять найяскравіших. Їх автори додатково отримають до 100 тис. Грн. Вибирати кращих буде Національна конкурсна комісія.