Вы здесь

Пенсіонери – вперед на навчання!

Що робити людині яка вийшла на пенсію? Кожен самостійно шукає відповідь на це питання, намагається знайти заняття для душі або ж зовсім не займається такими пошуками, занурюється у побутові проблеми і вішає собі на плечі кількох онуків. Це право кожної людини. Але деякі пенсіонери все-таки не заспокоюються на досягнутому й у вільний час підкоряють нові вершини. Зокрема, для таких осіб створюються університети третього покоління, де люди похилого віку можуть зустрічатися й спілкуватися одне з одним, відвідувати тренінги та майстер-класи, вивчати нові дисципліни. Сьогодні такий університет відкрився і в Павлограді.
 
Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров’я Україна займає перше місце в світі по розповсюдженню депресії, особливо серед пенсіонерів. На думку експертів, навчання – ефективний засіб профілактики депресій у літніх людей. Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам’ять, розвивати інтелект. 
«Університет ІІІ покоління» в Павлограді розпочав роботу 2 червня 2017 року на базі міського територіального центру соціального обслуговування. Він створений для того, щоб люди похилого віку не втрачали зв’язку з сучасністю, могли адаптуватися після виходу на пенсію, мали активне цікаве життя, мали змогу знайомитися та спілкуватися з однодумцями. В університеті працюватимуть факультети «Культура та мистецтво», «Здоровий спосіб життя». З липня 2017 року дві групи пенсіонерів почнуть вивчати ази роботи з комп’ютером.
 
Студенти факультету «Культура та мистецтво»  матимуть змогу зустрічатися з творчими людьми, колективами міста, відвідуватимуть лекційні заняття, майстер-класи.  А слухачі факультету «Здоровий спосіб життя» займатимуться йогою в літній період, зустрічатимуться з лікарями, спілкуватимуться з психологом.
 

«Наш «Університет» створений задля того, щоб літні люди мали змогу спілкуватися одне з одним за інтересами, проводити разом вільний час, дізнавалися щось нове з різних сфер життя. Наразі до нас записалося близько 30 людей віком від 60 років. Та кількість студентів не лімітовано – все залежить від бажання. Наприклад, багато пенсіонерів прагнуть записатися у групи по роботі з комп’ютерами»,

– розповіла директор терцентру Наталія Мірошниченко. 

 

«На наших студентів чекає захоплююча програма: зустрічі з поетами, культурними діячами міста, концерти, лекції з медицини, заняття йогою та танцями. Читати лекції у нас будуть медичні працівники з міського відділу охорони здоров’я, а йогу викладатимуть сертифіковані тренери. До речі, на заняття йогою до Першотравневого парку щосуботи на 9:00 запрошуємо не тільки людей похилого віку, а й усіх бажаючих. Програма «Університету» розрахована на три-чотири місяці, в залежності від факультету. По завершенню курсу усім студентам будуть видані відповідні похвальні листи про те, що вони прослухали курс в «Університеті ІІІ покоління»»,

– додала вона.
 
Своїми очікуваннями від програми «Університету» поділилася пенсінерка Любов Федорівна Мітько: «Я записалася на факультет «Культура і мистецтво», щоб дізнатися щось нове. Сподіваюся, що відвідувати лекції, концерти, зустрічатися з поетами буде цікаво, і ми отримаємо від цього справжнє задоволення».
 
Якщо бажаєте стати студентами «Університету III покоління» звертайтеся за адресою: м. Павлоград, вул. Робоча, 136, міський територіальний центр тел. 4-50-27, з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 16-00.  При собі мати паспорт, пенсійне посвідчення, відмітку про проходження флюорографії.