Вы здесь

Фотогорафію загиблого добровольця з Павлограда незабаром повісять на дошку пам'яті (Фото, Відео)

Павлоградські депутати встали під час демонстрації відео про похорон добровольця "Гуцула"

Біля Павлоградського міськвиконкому протягом місяця на дошку пам'яті «Герої на вмирають!» нарешті повісять фотографію загиблого в Авдіївці добровольця Олексія Руфімського. Це обговорювалося павлоградськими депутатами 23 травня після сесії міськради.

З цим питанням і проблемами щодо пільг і виплат до міського голови Анатолія Вершини перед сесією міськради звернулася прийомна донька Олексія Руфімського Ольга і павлоградські волонтери АТО. Мер запропонував обговорити це питання з депутатами і без преси після пленарного засідання.

Нагадаємо, доброволець з Павлограда, 49-річний боєць Олексій Руфімській з позивним «Старий» близько року воював з окупантами в зоні АТО в складі першої окремої штурмової роти ДУК «Правий сектор». А загинув він в ніч з неділі (5 березня) на понеділок (6 березня) при виконанні бойового завдання від кулі снайпера на Промзоні в Авдіївці Донецької області.

І хоча, це був вже чотирнадцятий павлоградець, який загинув під час війни на Сході країни, його фотографію до сих пір не повісили на дошку пам'яті через те, як пояснюють самі міські чиновники, що його статус учасника бойових дій все ще документально не підтверджений і офіційних даних про його загибелі немає навіть у місцевому військкоматі.

Обговорення питання відбулося, і було досить бурхливим.

Так, спочатку перед депутатами виступили павлоградські волонтери і депутат міськради Сергій Тищенко, висловивши свою думку про неналежне ставлення павлоградців, зокрема місцевої влади, до долі земляців-добровольців. Сергій Тіщенко та волонтер Анатолій Токарєв показали депутатам відеоролик з похороном добровольця «Гуцула» (з «Правого сектора») в Івано-Франківщині, коли всі мешканці міста встали на коліна, проводжаючи бійця в останню путь.

У цей момент павлоградські депутати піднялися зі своїх крісел і додивилися ролик стоячи.

Після такої трагічної ноти міський голова повідомив, що вже замовлена ​​і протягом місяця буде виготовлена та встановлена ​​нова дошка пам'яті, де будуть розміщені фотографії всіх 14-ти загиблих бійців в АТО, в тому числі і Олексія Руфімського. Крім того, конструкція самого стенду передбачатиме навісні секції, якщо не дай Бог, в зоні АТО будуть ще загиблі павлоградці.

Що ж стосується грошових виплат і призначення сім'ї загиблого Олексія Руфімського пільг, то з цим виявилося все набагато складніше.

Справа в тому, що статус і причину загибелі Олексія Руфімського потрібно ще довести, взявши довідку від командира бойового підрозділу, де служив загиблий. У такому випадку, як пояснила заступник міського голови Олена Шуліка, з міського бюджету сім'ї Олексія зможуть виплатити як мінімум разову грошову компенсацію. Крім того, як з'ясувалося, Олексій жив зі своєю дружиною в цивільному шлюбі, а його дочка Оля - йому не рідна. Тому для отримання подальших виплат і пільг їм в судовому порядку доведеться доводити не тільки статус Учасника бойових дій Олексія, але і свій сімейний статус - то, що вони разом із загиблим вели спільну діяльність. А поки це питання залишається відкритим.