Вы здесь

Павлоградських ліквідаторів аварії на ЧАЕС нагородили пам’ятними медалями (Фото)

В понеділок, 22 травня, в Центральній бібліотеці міста відбулася урочиста церемонія вручення пам’ятних медалей з нагоди 30-річчя аварії на Чорнобильській АЕС. Так, медалі «За заслуги» республіканського рівня в цей день отримали 20 павлоградських ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Нагороди чорнобильцям вручала заступник міського голови Павлограда Олена Шуліка.

На початку церемонії вона звернулась до ліквідаторів з вітальним словом від імені всієї громади Павлограда та міського голови Анатолія Вершини:

«Сьогодні ми висловлюємо свою подяку вам, людям, які ціною свого здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20-ого століття. З моменту тих страшних подій пройшло вже багато часу, але ми й досі відчуваємо їх наслідки. Саме ви, шановні ліквідатори знаєте, що таке ядерне лихо. Тому ви дійсно заслуговуєте на ці нагороди і сьогодні ми хочемо вам побажати міцного здоров’я та мирного неба на нашій землі».

В цей день було нагороджено лише 20 чоловік, але, за словами голови ГО «Союз Чорнобиль України» в Павлограді Володимира Анікєєва, таку ж відзнаку в червні до Дня Конституції отримають ще 50 ліквідаторів.

«Я прибув до Чорнобиля в 1986 році в складі зведеного загону пожежної охорони. Ми ліквідували лісові пожежі, гасили пожежі в домах, чергували на третьому енергоблоці. Там і отримали свою дозу опромінення, яка тепер дуже впливає на здоров'я. Але ми йшли туди по зову серця. Якщо не ми, то хто? І ця нагорода для мене, як і для всіх ліквідаторів, багато означає. Але все таки скажу, що сьогодні про нас забули. Хотілося, щоб і пенсії, і пільги, і компенсації за комуналку були побільше»,

- поділився з журналістами своїми враженнями та думками ліквідатор аварії на ЧАЕС Олег Юзь.