Вы здесь

Як у Павлограді День перемоги святкували

Вже третій рік поспіль, відповідно до Указу Президента, вся Україна святкує замість одного свята - Дня перемоги над фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні – два: День пам’яті та примирення (8 травня) та День перемоги у Другій світовій війні (9 травня). До святкування, яке вже стало традиційним, долучився і Павлоград. Так, ввечері 8 травня в центрі міста на вулиці Центральній пройшов Вечір-реквієм (факельна хода), а вранці 9 травня – урочистий парад. Сотні місцевих мешканців приєдналися до мітингу пам'яті, подивилися парад і поклали квіти до меморіалу на Алеї слави.

У факельній ході взяли участь творчі колективи та учні навчальних закладів Павлограда, ветерани, волонтери АТО, військовослужбовці, депутати тoщо. Наприкінці вечора учасники мітингу запустили у небо повітряні кульки з ліхтариками на знак своєї пам’яті.

В урочистому параді, який відбувся 9 травня, взяв участь військовий оркестр в/ч № 3024 разом зі школярами. Музиканти виконали на честь ветеранів Другої світової війни, бійців АТО та дітей війни святковий військовий марш. За ними йшли солдати в шинелях.

До Вічного вогню та до Пам’ятного знаку визвольної боротьби Павлоградщини на Алеї слави мешканці міста поклали квіти. Пам'ять всіх загиблих на війні вшанували хвилиною мовчання. Ведучі розказували про ветеранів, які стали героями для нашого міста.

На центральній площі Павлограда та в сквері Шевченка свої творчі номери павлоградцям дарували танцювальні, вокальні та спортивні колективи міста. Глядачів розважали кінологи зі своїми вихованцями, юні козаки, каратисти, військовий оркестр тощо.

Військовослужбовці та кухарі з військової частини № 3024 вже не один рік пригощали у сквері Шевченка всіх бажаючих солдатською кашею з тушонкою. За цим обов’язковим смачним атрибутом Дня перемоги в чергу вишикувалися сотні павлоградців.

Нажаль, з кожним роком рідіють ряди павлоградських бойових ветеранів Другої світової війни. На військовий парад в Павлограді їх прийшло близько десяти з 52-х. Ветеранів діти вшановували квітами, а вони не могли стримати своїх сліз.