Вы здесь

Сьогодні ми святкуємо День пам'яті та примирення

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. В Україні донедавна відзначалося на офіційному рівні лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак в 2014 році, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.
У 2015 році указом президента було введено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. Таким чином Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни.
 
"Українці в лавах Об'єднаних Націй перемогли агресора" — цьогорічні національні урочистості пройдуть під цим гаслом. Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму.
 
8 Травня, в День пам'яті та примирення, в Павлограді на Соборній площі на Алеї Слави пройде Вечір-реквієм, присвячений  Дню пам'яті та примирення та традиційна факельна хода з 20.00 до 21.00 годин.
 
В столиці України О 23:01 традиційно відбудеться акція "Перша хвилина миру", адже саме тоді в Європі припинився вогонь після капітуляції Німеччини.
 
Нагадаємо, за даними Міністерства соціальної політики, в Україні нараховується близько 600 тисяч учасників Другої світової війни і 217, 8 тисячі членів загиблих учасників війни.