Вы здесь

У Павлограді вшанували пам'ять переможців у Другій світовій війні (Фоторепортаж)

Сьогодні у Павлограді традиційно розпочався цикл урочистих заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Мітинги пам’яті та церемонії покладання квітів пройшли на воїнських меморіалах на станції «Павлоград-2», на мікрорайонах ПМЗ та ім. 18 вересня. Почесними гостями урочистостей були міський голова А. Вершина, депутат обласної ради М. Пономарчук, депутати міської ради, ветерани та діти війни, учні шкіл міста.

Братське кладовище на станції «Павлоград-2» було побудоване до 60-річчя Перемоги за ініціативи почесного громадянина міста Павлограда Миколи Пономарчука, небайдужих містян та громадської організації «Діти війни». Вже понад 12 років урочистості з нагоди Дня Перемоги розпочинаються саме з цього меморіалу.

«День перемоги – це особливий день для віх нас. Більше 12 тисяч жителів нашого міста загинуло під час війни, 6 тисяч молодих дівчат і хлопців були відвезені до Німеччини. Символічно, що святкувати День перемоги ми починаємо саме з братського кладовища на станції «Павлоград-2». Тут поховані різні люди: червоноармійці, які загинули ще на початку війни в 1941 році, танкісти, прості мешканці міста, яких забрала війна. Це святе місце»,

- звернувся до присутніх міський голова Анатолій Олексійович Вершина.

Після урочистої частини заходу керівники міста, ветерани, учні шкіл були запрошені до солдатської кухні, розташованої під відкритим небом, щоб поласувати солдатською кашею.

На мікрорайоні ПМЗ мітинг пам’яті пройшов біля пам’ятного знаку 89-ти заводчанам, полеглим у війні. З вітальними словами до присутніх виступили учні школи №4.

На мікрорайоні ім.18 вересня церемонія вшанування пам'яті загиблих воїнів пройшла на військовому кладовищі на вул. Героїв України.