Вы здесь

В Павлограді відзначатимуть 31-річницю Чорнобильської катастрофи (Програма заходів)

26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік від дня найбільшої в історії розвитку атомної енергетики ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС. Вона стала найбільшою не тільки по кількості громадян, що приймали участь у ліквідації її наслідків, а також найбільшою за кількістю жертв і пошкоджень які були нанесені економіці України та сусідніх країн... Щороку 26 квітня весь світ шанує пам'ять жертв цієї аварії, від страшних наслідків якої нас врятували прості люди, які стали героями. Чимало наших земляків самовіддано ризикували своїм життям заради життя майбутніх поколінь.

В нашому місті мешкають 511 осіб, які мають статус постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. Усі вони потребують не тільки соціальної підтримки з боку держави та допомоги на регіональному рівні, але і нашої уваги та турботи.


Так, за рахунок коштів державного та місцевого  бюджетів постраждалим громадянам проводиться виплата компенсацій та допомоги, відшкодовуються пільги по житлово-комунальним та іншим послугам. У першому кварталі 2017 року виплачено компенсацій та допомоги на суму 246,9 тис.грн., відшкодовано за пільги по житлово-комунальним послугам на суму 245,0 тис.грн., по послугам зв’язку на суму 1,2 тис.грн. 

Згідно програми "Соціальний захист окремих категорій населення на 2016-2018 роки", у 2017 році за рахунок коштів місцевого бюджету заплановано надання постраждалим громадянам матеріальної допомоги на суму 85,0 тис.грн. За клопотанням Західно-Донбаської громадської організації "Союз Чорнобиль України" до 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи 24 чорнобильцям виділено матеріальну допомогу на суму 4,6 тис.грн.
 
Особливої уваги потребує стан здоров'я усіх постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, тому у цьому році планується охопити їх диспансерними та комплексними профілактичними оглядами. Виконкомом міської ради та за підтримкою ТОВ "АТП "Кортеж" 14 квітня була організована поїздка 20 ліквідаторів до обласної лікарні ім. І.І.Мечникова для проходження диспансеризації.
 

У 2017 році планується забезпечити відшкодування вартості путівок на лікування у санаторно-курортних закладах чорнобильцям 1 категорії, які подали відповідні заяви до управління соціального захисту населення. 


Розпорядженням Павлоградського міського голови № 125-р від 12.04.2016 року затверджено план заходів з нагоди 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Вшанування наших земляків-чорнобильців відбуватиметься 25 та 26 квітня, біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.

25 квітня проводитиметься ритуал пам'яті "Запаліть свічки", який вже став доброю традицією, коли ліквідатори та міська молодь запалюють свічки в пам'ять за загиблими та померлими героями. Акція відбудеться о 20.00 біля Пам'ятного знаку жертвам чорнобильськоъ катастрофи. А 26 квітня о 10.00 там же відбудеться мітинг пам'яті з нагоди Дня Чорнобильської трагедії. 

Небайдужість до ліквідаторів, які подарували нащадкам надію на майбутнє сприяє вихованню в молоді патріотизму та мужності. В ці квітневі дні в закладах освіти, вищих навчальних закладах та бібліотеках міста відбудуться уроки мужності, кінопокази і виставки, присвячені Чорнобильській тематиці.
 
В Павлоградському історико-краєзнавчому музеї з 20 по 30 квітня працюватиме пересувна виставка "Наші земляки – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС", а 26 квітня для ліквідаторів буде проведено тематичну екскурсію. Тут же 24 квітня відбудеться й урочиста зустріч та вшанування ліквідаторів аварії.
 
Також  28 квітня до Дня ветеранів в будинку культури ім.Кірова пройде концертна програма "Чорнобильська трагедія – ми пам’ятаємо Чорнобиль". Початок об 11 годині.