Вы здесь

Павлоградське свято української писанки (Фото)

Українська писанка – це справжній шедевр декоративно-ужиткового мистецтва. Виготовляють писанки (драпанки, крапанки, крашанки) — справжні художники, знавці української культури, оскільки ця кропітка праця, вимагає не лише терпіння і зосередженості, а й розуміння значень багато чисельних слов’янських візерунків, якими майстрині прикрашають звичайне куряче яйце. Для нас, українців, писанка – не тільки символ життя, добра, надії, це ще й магічний оберіг нації, і культури. А ще, крашанки є невід’мною частиною Великодня – одного з найбільших свят християн.
 
З метою популяризації мистецтва писанкарства, завдяки підтримці міського голови Анатолія Вершини – свято Писанки в нашому місті проходить вже другий рік поспіль. А цього року 18 квітня у Павлоградському міському культурно - дозвільницькому центрі «Мир», пройшов заключний етап фестивалю писанок. 
 
На фестивалі, павлоградці були приємно здивовані великодніми деревами, композиціями з писанок, плетеними кошиками, іконами з бісеру, вишитими серветками, рушниками , птахами з паперових модулів, витинанками, ляльками - мотанками.  Виставка вразила своєю неповторністю, колоритністю та досконалим рівнем виконання представлених робіт. І хто б міг подумати, що все це зробили вихованці загальноосвітніх та музичних шкіл міста, станції юних техніків, Палацу творчості дітей та юнацтва, Центру позашкільної робити, в також працівники бібліотек, співробітники історико - краєзнавчого музею, майстри павлоградського району з с.Богданівка. Загалом у фестивалі прийняло участь майже 100 учасників. 
 
Протягом двох годин у приміщенні МКДЦ «Мир» відбувалась святкова програма, за участю молодих виконавців естрадної пісні, театральних й танцювальних колективів міста, які надихали святковим Великоднім настроєм відвідувачів фестивалю. Розмаїття кольорових експонатів виставки викликало бажання, неодмінно пройти швидкий майстер - клас із виготовлення традиційної писанки. Серед чисельних розваг для малечі, родзинкою свята стало розмальовування величезного пасхального яйця. По завершенню урочистості, всі учасники отримали пам’ятні дипломи.
 
Після побаченої на виставці краси кожен , хто на ній побував відчув, що українська писанка несе в собі великий заряд позитивної енергії, якою хочеться ділитися з близькими людьми. Особливо на Великдень. Христос Воскрес!