Вы здесь

Усе, що варто знати про перереєстрацію статутів громадських формувань

Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляє, що 1 липня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства.

Статут – документ, який регламентує право здійснення діяльності будь-якої неприбуткової організації. Відповідно до внесених змін наш законодавець дав неприбутковим організаціям термін до 1 липня 2017 року для приведення у відповідність до вимог Податкового Кодексу своїх установчих документів статутівТомудо 1 липня 2017 року всі зміни повинні бути внесені в установчі документи.

Громадські формування, які  не внесуть зміни до своїх статутів органом Державної фіскальної служби  після 1 липня 2017 року будуть виключені з її реєстру неприбуткових організаці та обкладатимуться податком на прибуток усі отримані ними пожертви та інші надходження.

Так, у відповідності до п. 133.4.1.Податкового кодексу України – неприбуткові громадські формування, повинні  відповідати таким вимогам:

  • утворені та зареєстровані в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
  • установчі документи повинні містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління інших пов'язаних з ними осіб;
  • установчі документи повинні передбачати передачу активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідно до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання та перетворення);
  • внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Доходи  (прибутки) неприбуткової організації повинні використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 17 червня 2016 року №1717/5 «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань» прийняття та видача документів під час державної реєстрації громадських формувань, внесення змін до їх статутів з 1 липня 2016 року здійснюється Павлоградським місцевим центром.

Адреса Павлоградського МЦ з надання БВПД: м. Павлоград вул. Полтавська б. 129 оф. 308 тел. (05632) 6-00-20, 6-00-22.  Графік роботи центру з понеділка до п'ятниці з 8:00 до 17:00

Станом на 10.04.2017 року  Центром прийнято 74 заяви щодо  державної реєстрації громадських формувань.

Спікер: директор Павлоградського МЦ Косоног О.В.