Вы здесь

В Павлограді пройшов флешмоб «Тризуб – це Україна!» (Фото)

В суботу 1 квітня павлоградці вийшли на Соборну площу, щоб взяти участь у флешмобі «Тризуб - це Україна». Організаторами флешмобу в Павлограді виступили активісти ГО «Майдан Січеслав Дніпро» та ГО «Характерник». В акції прийняли участь близько 60 павлоградців.

Акція полягала в тому, що її учасники повинні були вибудувати тризуб України за допомогою трафареток, піднятих вгору. Після цього передати естафету іншому місту. Павлограду цю естафету передав місто Дніпро. Там провели вже три подібних акції: біля ОДА, в школі №134 та на площі Героїв Майдану. Акція в Павлограді була четвертою по області та першою виїзною.

Тримаючи в руках плакати з зображенням гербу та хайштегом #тризубцеукраїна учасники акції вишикувались в малий Герб України. І пролунав Державний гімн.

«У Павлограді тризуб вийшов навіть краще, ніж в Дніпрі», - каже голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко. – І доки його зображення з асфальту, намальоване крейдою, не змиє дощем, люди, що проходять мимо, будуть бачити, що в місті є справжні патріоти, які готові нагадати всьому світу про український символ».

Павлоград передав цю естафету Кривому Рогу та Нікополю.

Нагадаємо, що влітку 2016 року українського футболіста Романа Зозулю іспанські ЗМІ звинуватили в нацистських поглядах. Приводом для цього став малюнок на футболці спортсмена - там був зображений герб України. У кількох іспанських медіа з'явилися публікації, згідно з якими український тризуб назвали символом добровольчих батальйонів, які воювали в АТО, назвавши їх нацистськими формуваннями. 

Саме цей інцидент став поштовхом для створення міжнародної акції «Тризуб - це Україна». Ідея створення флешмобу належить президенту Всесвітнього конгресу українських молодіжних організацій Мирославу Гочак і голові міжфракційного депутатського об'єднання «Співпраця України - діаспора» Дмитру Лубинця. Вони і записали перше відеозвернення і заклик до участі у флешмобі. 

Організатори стверджують - акція не має ніякого політичного характеру. Головна мета - правильна популяризація України.