Вы здесь

На Дніпропетровщині та Павлоградщині спостерігається сплеск аварій за участю дітей

Дніпропетровські і павлоградські правоохоронці стривожені великою кількістю аварій, в результаті яких страждають неповнолітні. Так, за даними обласного відділу безпеки дорожнього руху, тільки з початку 2017 року ДТП на Дніпропетровщині постраждало понад 40 дітей.

«У цьому році, за 2 місяці, на Дніпропетровщині сталося 40 аварій за участю неповнолітніх, в результаті чого одна дитина загинула та 41 травмувалася. Із загальної кількості з вини дітей скоєно лише чотири ДТП. Це діти-пішоходи, які травмувалися на дорозі в результаті своєї неуважності і порушення правил дорожнього руху»,

- розповіли у відділі.

Що стосується Павлограда та Павлоградського району, то за 2 місяці поточного року тут відбулося 2 ДТП за участю неповнолітніх. За аналогічний період минулого року не відбулося жодної аварії за участю дітей.

«Це говорить про зростання дитячого травматизму та рівня ДТП за участю неповнолітніх. Так, одне з них в цьому році сталося прямо біля школи, причому з вини самої дитини. Хлопчик катався на гірці поруч зі школою, коли там проводилися дорожньо-ремонтні роботи, стояла техніка. Школяр, через свою неуважність, врізався в колесо вантажівки, коли котився з гірки. В результаті чого отримав травми. У першому ДТП був винен водій, дитина отримала травми різного ступеня тяжкості»,

- розповів кореспонденту інспектор сектора превенції по дорожньому нагляду Павлоградського відділу поліції Вадим Данильченко.

З метою профілактики дитячого травматизму та зниження рівня ДТП за участю неповнолітніх працівники сектора безпеки дорожнього руху Павлоградського ОП регулярно проводять в школах міста тематичні лекції, відкриті уроки та практичні заняття з правил та безпеки дорожнього руху. Також поліцейські надають роздатковий матеріал та інформаційні листівки місцевим перевізникам, для розклеювання їх в громадському транспорті з метою інформування громадян.

Крім того, дніпропетровські правоохоронці провели аналіз ДТП за участю неповнолітніх та прийшли до висновку, що часто в аварії потрапляють діти віком від 6 до 14 років. На цю вікову категорію припадає 71,9 % від загальної кількості травмованих. Так, з початку 2017 року в області в результаті аварій постраждали 22 юних пішохода і 20 маленьких пасажирів.

«Ми звертаємося до дорослих - саме від вас залежить безпека на дорозі. Будьте відповідальними, потурбуйтеся, щоб ваша дитина була захищена. Для перевезення маленьких пасажирів встановіть в машині дитяче автокрісло, перевірте, щоб воно відповідало віку і зросту малюка. Перед кожною поїздкою обов'язково перевіряйте, чи надійно закріплено сидіння для дитини»,

- порадили у відділі безпеки дорожнього руху.