Вы здесь

В Авдіївці загинув ще один павлоградець – Михайло Добролєта (ФОТО, Оновлено)

27 лютого його провели в останню путь

В четвер, 23 лютого, близько 20.50 годин в Авдіївці Донецької області на передових позиціях ЗСУ загинув павлоградець Михайло Костянтинович Добролєта. Він потрапив на лінію вогню та отримав кульове поранення в шию (в сонну артерію) близько 20.15, втратив багато крові, а через півгодини помер. Швидка навіть не встигла доїхати, щоб надати хлопцеві невідкладну медичну допомогу, бо також попала під щільний обстріл окупантів.

Про це кореспонденту «ТН-Експрес» стало відомо із власних джерел. Це вже 13-ий павлоградець, що загинув в зоні АТО.

Мишко служив на контракті в Збройних силах України з 23 червня 2016 року молодшим сержантом 1 роти охорони Батальйону охорони 55 бригади (кол. 39 Окремий мотопіхотний батальйон). 19 вересня 2016 року йому виповнилося лише 24 роки. Він закінчив Павлоградську загальноосвітню школу № 8, отримав диплом бакалавра Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (кол. ДІІТ). З 25 липня 2013 року і до 14 січня 2014 року працював на шахті «Самарська», а з 25 червня  по 19 серпня 2015 року - в Енергоуправлінні ДТЕК. Був не одружений. Любив подорожувати, займався спортом та взагалі отримував максимальне задоволення від життя.

З Михайлом спілкувалися київські та павлоградські волонтери, які забезпечують допомогою 39 ОМПБ. Кажуть, що «Мишко був добрим, хорошим, життєрадісним хлопцем. Він завжди посміхався. І постійно шукав пригод». Він був готовий на все, але зовсім не хотів помирати.

Вже в п'ятницю його тіло доставили до моргу обласної лікарні ім. Мечникова. Того ж дня Павлоградський міськвійськомат та виконком разом з рідними вирішували організаційні питання щодо похорону Михайла.

Прощання з Михайлом відбулося в понеділок, 27 лютого, о 10.00 біля його будинку по вул. Будівельна, 26, церемонія поховання - об 11.00 на алеї слави бійців на старому кладовищі по вул. Шутя. Відспівували Михайла священослужителі Павлоградського благочинного округу в Свято-Успенському храмі. Провести в останню путь загиблого героя в цей день прийшли близько 200 павлоградців - військовослужбовці, рідні та знайомі, бойові побратими з Авдіївки, волонтери. На кладовищі прощальні слова від всієї громади Павлограда сказали заступник міського голови Олександр Радіонов, війстковослужбовці 39 ОМПБ, шкільний класний керівник хлопця, представник від київських та павлоградських волонтерів Ганна Третьяк.

Загиблого проводжали з оркестром, а труну опускали в могилу під Гімн України та в супроводі військового салюту - трьома автоматними залпами.

«Міша стояв з кулеметом, і ворожа куля потрапила йому прямо в шию. Навпроти нього був сепарскій бліндаж, звідти і стріляли. Він встиг сказати тільки: «Все, в мене попали». Він сповз до окопу і більше вже нічого не сказав...», - згадує зі сльозами на очах його друг, військовослужбовець з позивним «Грузин», який приїхав на похорон. Він каже, що завдяки своєму прізвищу - Добролета - і веселій вдачі, хлопець і отримав позивний «Добрий». Всі знали Мішу, як дуже доброго та веселого хлопця.

Його побратими, військовослужбовці, волонтери виражають глибоке співчуття рідним та друзям Михайла. Хай земля йому буде пухом! Про нього завжди пам’ятатимуть! Герої не вмирають!

Всі, хто хоче фінансово допомогти родичам та матері загиблого Михайла, прохання переводити грошові кошти на рахунок - Картка ПБ № 5168-7553-4492-6973 (Велетнюк Жанна Миколаївна - мати).