Вы здесь

Блокада торгівлі з окупантами в зоні АТО триває…(ФОТО)

Її підтримали і павлоградці

Вже більше 20 діб в зоні проведення АТО триває блокада ОРДЛО (окремих районів Донецької і Луганської областей) торгівлі з окупованою територією. Вона розпочалася наприкінці січня за ініціативи ветеранів АТО та добровольців.

Так, ще 16 січня ветерани добровольчих батальйонів прибули до міста Лисичанськ для початку процесу блокади в активній фазі. За період підготовчого етапу ініціаторами та представниками Штабу блокади були виявлені всі групи товарів, контрафакту і контрабанди, які перевозяться через лінію розмежування. Аналізуючи перелік їх можна зробити висновки, що для деяких кіл України стратегічно важливо підтримувати обороноздатність незаконних збройних формувань та економічну стабільність роботи підприємств на тимчасово окупованих територіях.

«Це не є ніякою політичною акцією! Ми об’єдналися, як активна частина населення України. Як ми захищали свою країну з 2014 року, так і вийшли на її захист тепер. Наша головна задача – не допустити підтримки збройних формувань на окупованих територіях»,

- заявили ініціатори блокади торгівлі з терористами 16 січня під час прес-конференції в м. Лисичанськ.

У блокади ОРДЛО є три основні цілі та вимоги до українського уряду:

- Негайне звільнення усіх військовополонених;

- Визнання окупованих територій в Донецькій і Луганській областях – окупованими на офіційному рівні (де-юро) вищим керівництвом країни;

- Припинення торгівлі з окупованими територіями.

Наразі блокада торгівлі здійснюється за двома напрямками – Луганському та Донецькому. А саме: В Луганській області заблокований рух у напрямку Луганськ-Лисичанськ в районі станції Світланово (тут знаходиться і спостережний пункт), а також у напрямку «Гірське-Золоте». В районі перекриття розміщений редут «Богдан», який забезпечив блокування «проходження» по цьому маршруту близько 9600 вагонів за минулі 16 діб. Про це повідомив Штаб блокади ОРДЛО в п’ятницю, 10 лютого.

В Донецькій області заблокована залізнична гілка «Горлівка-Бахмут». Також між станціями Горлівка та Бахмут розміщені дві залізничні станції - Курдюмівка та Майорск. Лінія розмежування з супротивником проходить за станцією Майорск. Встановлення точки блокування (редут «Запоріжжя») першочергово планувався на станції Курдюмівка. Проте, у зв'язку з протидією поліції в Донецькій області, штабом блокади редут «Запоріжжя» був встановлений на залізничному переїзді в місті Бахмут (кол. Артемівськ). На одній з колій закріплений маневровий тепловоз, що робить проходження залізничних складів цими коліями неможливим. В Донецькі області блокада проводиться лише 7 діб. Але за цей час редутом «Запоріжжя» не допущено переміщення 3500 вагонів.

Окрім того, 11 лютого учасниками блокади була перекрита ще одна гілка залізниці «Ясинувата –Горлівка» в районі станції Фенольна.

Зараз блокаду підтримують вже кілька сотень ветеранів АТО, добровольців та волонтерів зі всієї України - Дніпра, Львова, Запоріжжя, тощо. До редутів постійно прибувають нові люди. Так, блокаду підтримали і павлоградці - добровольці, які безпосередньо чергують на редутах, та волонтери, які доправляють в зону блокади гуманітарну допомогу, а також представники двох політичних партій з місцевих осередків.

Учасників блокади біля Бахмуту підтримують і місцеві мешканці. Привозять на редути теплі речі, гарячі пиріжки, борщ та суп. Деякі навіть пропонують відвідати їх житло, щоб активісти блокади змогли перепочити, помитися. 

«Настрій у всіх, хто знаходиться на блокаді, позитивний. Всі вони розуміють, до чого може привести ця блокада, що можна очікувати того, що було на Майдані в 2014 році, але готові стояти до кінця. Так, ще 6 лютого так званою новою поліцією на трасі, яка веде до Бахмуту, було жорстоко побито 5 активістів - учасників блокади. Вони потрапили до лікарень. Але слава Богу, наразі їх життю нічого не загрожує. Хлопців вже забрали до бази Штабу блокади і до них приставили охорону. Але учасники блокади і зараз знаходяться в стані постійної напруги, бо їм знову погрожують з боку силових структур. Не дивлячись на те, блокувальники готові відбити будь-який напад чи то с боку поліції, чи то з боку  інших силовиків»,

- розповіла павлоградський волонтер, свідок подій на редуті «Запоріжжя» біля Бахмуту та голова ГО " ВПО "Хорт" Ганна Федянович.

Активістка каже, що наразі на блокаді не вистачає не тільки гуманітарної допомоги (житлових палаток, пінопласту для утеплення, будматеріалів, теплих речей), а й людських ресурсів.

Разом з тим блокаду ОРДЛО підтримали й і учасники громадського формування «Павлоградська самооборона».

«На сьогоднішній день ми переконані, що мета, засоби і методи блокади цілком виправдані, і ми офіційно оголошуємо про підтримку блокади і блокувальників торгівлі з окупантами. Якщо буде необхідно, ми готові туди виїхати»,

- заявив лідер ГФ «Павлоградська самооборона» Сергій Тищенко.

Про те, що побачили і з ким поспілкувалися під час візиту на редут під залізничним містом біля Бахмуту на свої сторінці у Фейсбуці написали і волонтерки Ганна Третяк-Прудська та Тетяна Найда:

«Протягом трьох годин, які ми провели поруч з чоловіками, блокуючими залізницю у Бахмуті нам довелося побачити різне. Розлючену жінку, яка махала руками і всіма своїми діями виказувала агресію в бік протестуючих. Стали свідками візиту родини переселенців із Луганська, які привезли гостинці чоловікам у військовій формі. Ми побачили сльози і почули слова вдячності. Стали свідками того, як через переїзд проїхав потяг з вагонами, повними глини з Курдюмівського кар'єру, пропустили перші 50 вагонів. Ми бачили щасливого, схвильованого і заклопотаного керівника кар'єру, який з полегшенням зітхнув, бо кар’єр – це місце, що підтримує життєдіяльність міста. Всього за три години ось так багато побачили!».

Хоча ситуація на блокаді і досі напружена, волонтери та активісти твердо переконані: «під час війни та поки там гинуть наші хлопці торгівля з окупантами повинна бути під строгою забороною».