Вы здесь

Павлоградські правоохоронці здійснюють рейдові заходи на ринках міста

На Дніпропетровщині зафіксовані випадки африканської чуми свиней. Тому з метою недопущення розповсюдження інфекції на території міста та району, а також своєчасного виявлення фактів захворювань худоби, дільничними офіцерами поліції Павлоградського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області проводиться роз’яснювальна робота серед громадян.

Правоохоронці нагадують про необхідність дотримання правил запобігання АЧС та своєчасного інформування відповідних органів державної влади у разі виникнення перших ознак хвороби.

Спільно з представниками органів місцевого самоврядування поліцейські здійснюють рейдові заходи з метою недопущення торгівлі м’ясними продуктами в невстановлених місцях та ліквідації місць стихійної торгівлі. На даний час вже виявлено 5 фактів торгівлі м’ясом у невстановлених місцях. Відносно осіб, які вчинили правопорушення, складено адміністративні протоколи за ст. 160 КУпАП.

Також проведено роз’яснювальну роботу з реалізаторами м’ясної продукції, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на території ринку.

 Увага! Виконання цих рекомендацій дозволить уникнути занесення АЧС на територію приватних подвір'їв, збереже свиней від захворювання і запобіжить економічні втрати.

Особи, які ведуть особисті підсобні господарства, в яких є свині, дотримуючись наступних правил, виконання яких дозволить зберегти здоров'я тварин і уникнути можливості занесення та поширення вірусу АЧС:
-  не допускати відвідування особистих підсобних господарств сторонніми особами;
- утримувати поголів'я в закритих приміщеннях, не допускати вільного вигулу свиней;
- обробляти свиней та приміщення для їх утримання від кровосисних комах (кліщів, вошей, блох), постійно вести боротьбу з гризунами;
- піддавати обов'язковій термічній обробці харчові відходи, корми перед згодовуванням;
- не завозити свиней без погодження з ветеринарною службою з інших територій;
-  негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней спеціалістів ветеринарної служби;
- при виявленні трупів диких свиней необхідно терміново повідомити про це відповідний орган державної влади;
- працівники свинарських господарств, що займаються полюванням, по можливості повинні обмежитися від полювання на дикого кабана, щоб уникнути можливого заносу вірусу АЧС на територію свинарських організацій.