Волонтер Єдиного волонтерського центру Дніпропетровської області Яніна Лонська продовжує займатися «непривабливими» справами, які виявилися у полку особливого призначення «Дніпро-1». Сьогодні ми вирішили оприлюднити деякі витяги з листа тоді ще старшого сержанта поліції, поліцейського ППСПОП «Дніпро-1» ГУНП в Дніпропетровській області Геннадія Бойка, з яким останній звернувся до Генеральної прокуратури України.
Суть справи. 27.10.2016 р. в службовому приміщенні на території ППСПОП «Дніпро-1» ГУНП в Дніпропетровській області відбулося засідання атестаційної комісії № 26, під час якого проводилося атестування поліцейських. Серед них був і я, тоді ще старший сержант поліції, поліцейський ППСПОП «Дніпро-1» Бойко Геннадій Миколайович.
Тестування поліцейські нашого полку не проходили, інформації про проведення тестування на офіційних сайтах ГУНП в Дніпропетровській області та атестаційної комісії оприлюднено не було.
По факту проведення атестаційної співбесіди зі мною комісією було складено протокол № 24 від 26.10.2016, з додатком №1. У додатку комісією були викладені задані мені питання та, начебто, надані мною відповіді, які були насправді сфальсіфіковані комісією, що я можу довести зробленим під час цієї співбесіди аудіозаписом.
Також, як стало відомо набагато пізніше, коли я ознайомився з опублікованою в інтернеті інформацією про Стойко Івана Михайловича та його світлинами, виявилося, що радник Міністра внутрішніх справ присутнім особисто ні на одному з засідань атестаційної комісії № 26 ГУНП в Дніпропетровській області не був, що зможуть підтвердити усі незаангажовані та чесні співробітники та поліцейські полку. Тобто підписи Стойко І.М. під протоколами відповідних засідань також є сфальсіфікованими, або, інакше, Стойко Іван Михайлович зробив службове підроблення, бо на підставі чого він може ставити свій підпис під тими запитаннями та відповідями у додатках до протоколів, під час поставлення та надання відповідей на які він особисто присутнім не був. І, тим більше, на якій підставі, як голова комісії, він може ставити свої підписи на протоколах «за результатами розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення», голосування та прийняття рішень, датованих тоді, коли він особисто присутнім не був?
Усе це говорить про те, що засідання цієї атестаційної комісії проходили зі значними порушеннями законодавства, нормативних актів та принципів чесності, прозорості, об'єктивності та неупередженості і мають бути визнані як протиправні та позбавлені будь-якої правової та нормативної дієздатності, значущості.
Також прошу надати належну правову та службову оцінку діям керівництва полку, а особисто тимчасово виконуючого на той час обов'язки командира полку Рашевського О.О., який відповідним наказом надав дозвіл невідомій людині, яка не була затверджена членом атестаційної комісії, бути присутньою на атестаційних співбесідах на території та в службових приміщеннях полку. Також хочу зауважити, що маю аудіозапис розмови з цією невідомою особою, зроблений на плацу полку 01.11.2016 р. під час перерви в співбесідах коміссії, на якій ця особа відмовилась назвати мені свої ім'я, прізвище та посаду, що у будь-якому разі є неприпустимо, особливо якщо вона є поліцейським.
Згоден, у разі необхідності, у будь який час надати на ваше офіційне прохання або вимогу вище згадувані аудиозаписи та інші матеріальні докази.
ВІД РЕДАКЦІЇ
Вже на кінець січня 2017 року на адресу Г. Бойка надійшла відповідь прокуратури м. Києва, де йдеться, що заява бійця «за своїм змістом та суттю не є повідомленням про злочин, оскільки не містить достатніх даних про вчинення вказаними вище особами злочинів за викладених Вами обставин».
Ось так. Що стосується самого факту масової фальсифікації документів комісією, то це так, начебто дрібниця.
Як повідомив далі Геннадій Бойко, не менш цікавим було й те, які теми ці «поважні та високоморальні» члени міліціянтсько-поліціянського суспільства підіймали під час співбесід с атестуємими, та які ідеї їм «пропагували».
Наприклад: «Ми не маємо права! Це незаконно! Ми по закону не маємо права висловлювати свою громадську позицію... Законом України «Про нацполіцію» заборонено приймати участь... у громадських там об'єднаннях, у всьому іншому... Ми не маємо права висловлювати громадську позицію ні в якому сенсі. Ми не маєм права бути учасниками... громадських формувань і організацій...Також для цікавості можете підняти Закон про міліцію, там набагато детальніше це описано... Ви цим висловлюєте громадську позицію. Цього ви не маєте права робити. Як юрист вам сказав».
«Це каже юрист, за його словами, «ще з династії міліціонерів», - підкреслює Геннадій Бойко. - А що про це каже Закон України «Про національну поліцію»? Будь ласка.
Стаття 61.
3. «За поліцейськими зберігаються всі права, визначені для громадян України Конституцією та законами України, крім обмежень, встановлених цим та іншими законами України».
Стаття 61. Обмеження, пов’язані зі службою в поліції
1. На поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
4. Поліцейський не може бути членом політичної партії.
5. Поліцейський не може організовувати страйки та брати участь у страйках.
Стаття 10. Політична нейтральність
4. Поліцейським заборонено висловлювати особисте ставлення до діяльності політичних партій під час виконання службових повноважень, а також використовувати службові повноваження у політичних цілях.
Щось знайшли про «громадську позицію» та «громадські об'єднання або формування»? Це лишень тому, що ви не «юристи з дінастії міліціонерів».
«Аналізуючи теми «співбесід» та особистості тих майже трьох десятків бійців, що не пройшли атестацію, тому що мали сміливість казати правду в очі, - розповів далі Геннадій Бойко, - неможливо не прийти до висновку, що метою цієї показової чистки, влаштованої з мовчазної згоди найближчого оточення міністра Авакова, є створення такого психологічного клімату у системі МВД та поліції, коли «відреформованими», не маючими своєї громадянської позиції, безправними, безголосими та зацькованими холуями у новій уніформі будуть беззаперечно виконуватися будь-які протизаконні, антиконституційні розпорядження та накази свого керівництва діяти або бездіяти, як це було, наприклад, у Луганську та Донецьку навесні 2014 року, під час здачи їх «тихою сапою» місцевими правоохоронцями прихильникам «русского мира» - сепаратистам та терористам».
…До речі, як повідомила Яніна Лонська, «кар'єра» у новій «успішно реформованій» поліції добровольця Бойка Г.М., який був зарахован до лав «Дніпро-1» ще у травні 2014 року, пішла стрімко в низ після того, як він у серпні 2016 року відмовився виконати протизаконний наказ керівництва полку відпустити без передбаченого законодавчо-нормативними актами оформлення затриманого на блокпосту у зоні АТО за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння діючого співробітника Донецької поліції (бувшого співробітника ДАЇ), та почав бомбардувати ГУНП в Дніпропетровській області мотивованими та підкріпленими доказами рапортами про протиправні дії та бездіяльність керівництва полку «Дніпро-1», систематичного та масового порушення ними конституційних прав рядових співробітників.
Ось такі «малопривабливі» справи відбуваються у полку «Дніпро-1»…