Вы здесь

Мешканці Західного Донбасу поповнили бюджет країни більш ніж на 2 мільярди гривень

Налогова повідомляє

У Західно-Донбаській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області підбили підсумки роботи за рік. Так, протягом 2016 року від  платників регіону надійшло 2,1 млрд грн. платежів до бюджетів усіх рівнів. За словами першого заступника начальника інспекції Дениса Орди, завдання із наповнення коштами бюджету виконано на 108,4 відсотки. 

Серед п’ятірки найбільших за обсягами податків, що наповнили місцеві бюджети – податок на доходи фізичних осіб, плата за землю, єдиний податок, акцизний податок з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів та податок на прибуток. Із загальної суми, що сплачена до місцевих бюджетів у 2016 році – 1,23 млрд грн., на п’ятірку лідерів припадає  1,16 млрд гривень. Це складає 94,3 відсотки загальних  надходжень.

Як і зазвичай, основою місцевих бюджетів регіону є податок на доходи фізичних осіб. Його надійшло 797 млн гривень. Цей податок стабільно забезпечує місцеві громади надходженнями.

Наступним за розміром серед лідерів податкових надходжень до місцевих скарбниць  є плата за володіння або користування найбільшим багатством України – землею. За 2016 рік до місцевих бюджетів регіону внесено 155 млн грн плати за землю.

Третій податок – це єдиний податок. За  2016 рік  його розмір склав 128,4 млн гривень.

Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів вийшов на четверту позицію. Надходження минулого року становлять 71 млн гривень.

Замикає п’ятірку найбільших за розміром у місцевих бюджетах  податок на прибуток, якого надійшло впродовж року близько 10,2 млн гривень.

 «Дякуємо усім сумлінним платникам податків нашого регіону за громадянську  позицію та свідоме ставлення до сплати податків. Адже  таким чином вони забезпечують ефективне виконання державою соціальних зобов’язань перед суспільством»,  - відзначив Денис Орда.