Вы здесь

У Павлограді відкрився музей «Героям АТО»

Напередодні Дня захисника України 12 жовтня у Західно-Донбасському професійному ліцеї відкрилася велика музейна експозиція «Героям АТО». Ідейний натхненник та ініціатор створення музею – викладач ліцею Наталя Уставицька.

Кілька місяців вона разом з іншими викладачами, учнями ліцею, бійцями та волонтерами створювала цю експозицію, в яку вклала велику частку своєї української душі. Експозиція розділена на декілька частин. Тут представлені стенди від часів Революції гідності і до сьогодення. Окремі частини експозиції присвячені 12 загиблим бійцям-павлоградцям, волонтерам в зоні АТО, Майдану. Є тут і зброя, відпрацьовані снаряди, кулі, кулеметні стрічки, шеврони, кашкети і форма військових батальйонів. Багато й фотографій з бійцями та волонтерами на передовій, зображенням понівечених місць і зруйнованих будинків в зоні АТО.

На урочистості з нагоди відкриття організатори запросили представників міської влади, відділу спорту та молоді, депутатів міськради, військовослужбовців в/ч № 3024, бійців АТО, афганців, волонтерів Павлоградщини та батьків загиблих героїв.

«Низький уклін нашим захисникам, волонтерам, батькам загиблих. Сьогодні ми є свідками ще одної доброї справи, яка увійде в історію нашого міста, нашої незалежної України. І цю справу зробила молодь, яка завжди буде цінувати та пам’ятати свою історію, бійців, які колись навчалися в цьому закладі. Ліцей проводить дуже плідну патріотичну роботу, допомагає волонтерам і власним прикладом показує, як треба любити Україну. А патріотизм починається з кожного з нас, з дитинства. І відкриття цього музею – це ще одна сторінка нашої поваги до героїчного подвигу захисників України та історії Павлограду»,

- виступила з привітальним словом заступник міського голови Олена Шуліка.

Олена Шуліка вручила Наталі Уставицькій подяку міського голови.

«Я хочу висловити особливу подяку бійцям та волонтерам, які допомагали мені в створенні цієї експозиції. Це Андрій Земляний, Артем Бакала, Вікторія Яновська, Ігор Іваніченко, Ліза Ляшенко, Ганна Третьяк та Юрій Гакк. Величезне спасибі я кажу волонтеру Анатолію Токарєву. Більшість експонатів в музей подарував саме він та допомагав з фотооформленням»,

- каже Наталя Уставицька.

Привітати ліцеїстів та захисників України своїми творчими подарунками прийшли і чудові жіночки з вокального хору «Надія». Під час урочистостей не забули й про загиблих на війні хлопців. Їх пам'ять вшанувати хвилиною мовчання. Сама ж директорка музею Наталя Уставицька подарувала гостям свята чудову пісню «Мамо, не плач». А завершив урочисту частину показовий виступ вихованців військово-патріотичного клубу «Сокіл». Під справжні постріли та димову завісу хлопці у балаклавах показували ліцеїстам та гостям свята, як треба вести бій.

До речі, музей "Героям АТО" може відвідати кожен бажаючий. Знаходиться він у другому корпусі ліцею (за гуртожитком, на кінцевій зупинці маршруту № 8 біля Медучилища).