Вы здесь

Більше 70 тисяч павлоградців страждають серцево-судинними захворюваннями

Серцево-судинні захворювання є найбільш частою причиною смертності у світі. 29 вересня Україна відзначила Всесвітній день серця. Так, у цей день спеціалісти кардіологічних відділень Павлограду розповіли журналістам про рівень захворюваності серцево-судинними недугами серед мешканців міста, про профілактику захворювань та про серцеві патології у дітей.

Лікарі кажуть, що проблема серцево-судинних захворювань та смертності від них серед населення дуже актуальна й у нашому місті. Більш того, захворюваність та смертність зростає.

«Так, за статистичними даними, протягом 2015 року в Павлограді було зареєстровано 70451 випадок захворювань серцево-судинними хворобами. А це 7725 хворих на 10 тисяч населення, коли такий же самий показник у 2014 році складав майже на 2000 павлоградців менше. Разом з тим, міський показник в 2015 році на 300 чоловік менший аніж обласний»,

- каже завідувач кардіологічного відділення МЛ № 4 Тетяна Ткаченко.

Звісно, така цифра лякає, коли в місті мешкає всього 110 тисяч. Але в ці 70 тисяч звернень, входять ті люди, які звертаються до лікарень із серцево-судинними захворюваннями не тільки вперше, а й вдруге, і втретє. Серед них є хворі на різноманітні патології серця, захворювання судин, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, атеросклероз, гіпертонію, стенокардію, інсульти, інфаркти, тощо.

Так, наприклад вперше до павлоградських кардіологів в минулому році звернулося 4338 місцевих мешканців Серед них, у 485 осіб вперше лікарі виявили гіпертонічну хворобу. Цей показник став більшим, ніж аналогічний за 2014 рік. Збільшилася захворюваність павлоградців і на ішемічну хворобу серця, гострий інфаркт міокарду.

Лікарі кажуть, що хвороба серця помолодшала. Зростає і смертність від серцево-судинних захворювань. Так, з цієї причини в 2015 році померло на 70 павлоградців більше, аніж в 2014-му. Серед них – більше на 26 осіб працездатного віку.

Кількість серцево-судинних патологій зростає і серед дітей. Наразі показник захворювання по місту перевищує обласний. Якщо у 2013 році диспансерна група, що мають вади серцево-судинної системи становила 503 дитини, то у 2015 році – 617. За 8 місяців цього року – 582 дитини.

Таку статистику оприлюднила міський дитячий кардіолог Ірина Нємикіна.

«На першому місці – вроджена патологія серцево-судинних захворювань. Це різні вроджені аномалії серця та судин. Якщо у 2013 році на диспансерному обліку перебувало 175 дітей із вродженими вадами серця, то у 2015– 204 дитини. За 8 місяців цього року виявлено уже 192 дитини»,

– розповіла Ірина Нємикіна.

Вона також додала, що разом із тим збільшується кількість прооперованих дітей. За цей рік операцію на серці зроблено 47 маленьким мешканцям міста. Лікар вважає це позитивним моментом, бо вчасне оперативне лікування дає більше шансів на повне одужання.

«Не варто чекати, що вада із віком сама собою пройде, особливо із серйозними дефектами. Якщо кардіолог радить робити операцію, то ця вада не переросте. Можна дотягнути до того, що наступить момент, коли операція буде неможлива і не ефективна. У 99% випадках всі діти, котрі вчасно пройшли оперативне лікування вади серця через декілька років після операції знімаються з інвалідності і до 18 років ідуть в доросле життя як здорові люди»,

– наголосила кардіолог.

Зауважимо, серцево-судинна система у дітей формується у перші три місяці вагітності. Тому дуже важливо із перших тижнів вагітності відмовитись від будь-яких шкідливих звичок. На формування серцево-судинної системи у дитини можуть негативно вплинути екологія, шкідливе виробництво, інфекційні захворювання , вік жінки та спадковість.