Вы здесь

«З 1 листопада неможливо здійснювати угоди дарування та спадщини» - черговий міф вітчизняних Інтернет-видань

Правовий лікнеп від ЦБВПД

В нашій газеті продовжується  рубрика «Правовий лікнеп від ЦБВПД». На сторінках «ТН-ки» спеціалісти Павлоградського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги розповідають вам, як працює центр і кого обслуговує, про зміни в правовому законодавстві, про нові проекти Мінюсту, про найбільш актуальні юридичні проблеми населення, як вирішити те чи інше правове питання, тощо. Також ви зможете звертатися зі своїми запитаннями до юристів Центру БВПД, відповідь на які ви побачите на сторінках нашої газети. Щоб поставити питання через газету  телефонуйте за номером 066-044-53-27 до редакції, або безпосередньо до юристів Центру – 099- 961-21-58.

«З 1 листопада неможливо здійснювати угоди дарування та спадщини» - черговий міф вітчизняних Інтернет-видань

Останнім часом Інтернет-простір заполонили чутки про те що начебто з 1 листопада вступають в силу нововведення у сфері оцінки, що призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини.

Що є першопричиною даних чуток?

4 березня 2013 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову, яка мала обмежити кількість суб’єктів, що були б уповноважені здійснювати оцінку. Це призвело би до монополізації даного виду послуг (оцінки), значно ускладнило процедуру і, на думку Інтернет-видань, зробило би неможливим здійснювати угоди дарування та спадкування. Вищевказана постанова дійсно мала б вступити у силу 1 листопада, але якого саме року видання замовчують.

Чи варто побоюватись нововведень?

Ні, адже постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року була визнана незаконною та скасована Вищим адміністративним судом України у липні 2015 року. Одразу після цього на сайті Верховної Ради України було зазначено, що одіозна постанова втратила чинність.

Окрім цього, дані чутки були спростовані Міністром юстиції Павлом Петренко, який зазначив, цитую: «Це міф. Подібні заяви не мають під собою жодних підстав. Українці як і раніше зможуть без перешкод зареєструвати отримане у спадок чи в дарунок майно»

Тобто українці можуть і надалі безперешкодно здійснювати угоди дарування та спадкування. Будьте пильні, не всяка інформація тяжіє до істини.