Вы здесь

В Павлограді пройде Європейський тиждень мобільності

Павлоград приєднається до святкування Європейського тижня мобільності (ЄТМ). Це найграндіозніший у світі захід, який пропагує сталу мобільність. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 5 тисячах міст Європи. ЄТМ заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту.

В цьому році в рамках проекту “Час обирати велосипед”, що реалізується ГО “Велосипедна асоціація Павлограда” за підтримки міської влади, Павлоград вперше долучається до святкування ЄТМ.

Для того, щоб офіційно стати містом, яке проводить Європейський тиждень мобільності, міська влада має задекларувати підтримку принципів європейської мобільності, підписавши Хартію ЄТМ. Місцева влада Павлограду підпише таку Хартію завтра, 15 вересня.

Окрім підписання Хартії в місті планується провести тиждень різних заходів ЄТМ, а саме:

17 вересня (День міста) з 13:00 - Безкоштовна велошкола у Першотравневому парку, де новачки зможуть спробувати покататись на велосипеді, а досвідченні велосипедисти перевірити себе на вправність у керуванні та скласти тести на знання ПДР, натомість отримавши велоправа від ГО “Велосипедна асоціація Павлограда”;

18 вересня, старт о 09:00 - акція “Велопарад з відомою особою”, особливим гостем на якому буде мер нашого міста;

22 вересня - день без автомобіля, перекриття центральної вулиці на користь пішої ходи та велосипедних прогулянок;

22 вересня о 19:00 - акція “Велосипедом з роботи”, місце проведення Соборна площа, де велосипедистів частуватимуть кавою та печивом.

«Святкування Європейського тижня мобільності – це спосіб привернути увагу мешканців нашого міста до того, що раціональний, сталий розвиток транспорту має значення для вашого міста. Громадський транспорт, велосипед та піша хода є важливішими за автомобілі. Розвиток пішохідних зон та велосипедної інфраструктури потрібен. А громадський транспорт має бути пріоритетнішим у транспортних бюджетах, ніж нові розв’язки для приватних автомобілів»,

- кажуть представники ГО “Велосипедна асоціація Павлограда”.