Вы здесь

Чи хоче Преображенка до Юр’ївської об’єднаної громади?

Ні для кого зараз не секрет, що в нашій країні активно йде процес децентралізації  та реорганізації місцевих органів влади. Особливо децентралізація торкається районних та селищних рад. Створення об’єднаних територіальних громад в рамках реформи влади викликало неоднозначне ставлення до себе мешканців сіл нашого регіону – Павлоградщини та Юр’ївщини.

Влада каже, що об’єднуватися в територіальні громади треба перш за все заради того, щоб зберегти структуру району або сільських рад, щоб за віддалені населені пункти влада не забувала, щоб не закривались школи та ФАПи. Та й бюджет об’єднаної громади в такому разі збільшується. Але так вважають далеко не всі. На сторінках нашої газети з приводу децентралізації своїми думками вже поділилися голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук, голова фермерського господарства МЮД в Юр’ївському районі Леонід Гудожник та голова Вербківської сільської ради Любов Холоденко. Їх думки – досить протилежні.

Наразі дуже багато фермерів, які допомагають селам, в якому проживають чи мають господарство, не вдоволені нововведеннями влади. Кажуть, що об’єднуватися треба, але в маленькі громади – по декілька самодостатніх сіл, а не на базі одного районного центру.

Так, ще 25 травня на своїй сесії Юр’ївська селищна рада прийняла рішення про «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад Юр’ївського району». Таким рішенням за ініціативою селищного голови Володимира Довбиша селищна рада запросила до об’єднання в одну громаду всі села 12 сільських та селищних рад з центром в смт Юр’ївка. Пропозиції об’єднатися Володимир Довбиш особисто в письмовому вигляді вручив всім сільським головам.

Далі вирішення питання покладалось на депутатський корпус селищних рад. Хтось приймав рішення «За» об’єднання, хтось – «проти», деякі сільські ради взагалі проігнорували це запрошення і не виявили поки-що ніяких активних дій з цього приводу.

Наразі позитивне рішення щодо об’єднання з Юр’ївкою вже прийняла Олексіївська, Жемчуженська, Новов’язівська і Преображенівська сільські ради.

В останній сільраді позачергова сесія 24 червня з приводу цього питання пройшла досить скандально.

До сесії депутатами було проведене опитування населення сіл Преображеніської сільської ради з приводу їх думки щодо запропонованого Юр’ївською селищною радою об’єднання громад. В результаті опитування більше 240 жителів (2/3 населення) свою підтримку об’єднання підтвердили підписами. І вже після цього питання було винесене на сесію.

Виявилося, що думка сільської голови Ольги Фесенко з приводу об’єднання в Юр’ївську територіальну громаду не співпадає з думкою більшості депутатів та населення 5 сіл сільради. На сесію, яку ініціювали депутати, голова винесла і своє питання, при чому вона самовільно поставила його на порядок денний першим номером.  

«Я пропоную утриматися від добровільного об’єднання територіальної громади Юр’ївського району, а саме: село Преображенка, Новомосковське, Первомайське, Голубівське, Білозерське до запропонованої громади до того часу,  поки не буде затверджений проект Закону про внесення змін в Конституцію України щодо децентралізації влади, - каже Ольга Фесенко. – Давайте проведемо місцевий референдум, і хай люди вирішують з ким об’єднуватися, а з ким – ні».

Проти об’єднання з Юр’ївкою виступив і вищезгаданий Леонід Гудожник. Він вважає, що в такому разі, за ці села всі взагалі забудуть, школу в Преображенці закриють, а бюджет села не отримає з району ні копійки. Фермер каже, що село самодостатнє і зможе існувати і без Юр’ївки.

«Ви окраїна і будете нікому не потрібні. Я нікого ні до чого не закликаю. Перед тим, як приймати таке рішення, побалакайте з людьми. До 1 серпня у нас ще є час. І не треба залякувати людей. Це питання вирішують тільки вони», - каже Леонід Гудожник.

Що ж стосується школи, то присутні на сесії голова Юр’ївської районної ради Олександр Буряк та керівник Центру з обслуговування закладів освіти району Любов Бакай спростували заяви Ольги Фесенко та Леоніда Гудожника з приводу того, що вона закриється.

«Я гарантую, школу ніхто не закриє ні в якому разі. Якщо ви навіть не об’єднаєтесь з Юр’ївкою. Вас просто вводять оману. І до речі, на обласній раді вирішується питання щодо виділення на ремонт в цій школі грошових коштів в сумі 1,8 мільйонів. Гривень. Що ж стосується об’єднання, то це робиться для того, щоб зберегти район. В тих селах, де громади вже створили, робляться дороги, працюють новостворені ЖЕКи, відкриваються дитячі садочки. І ніхто нічого не закриває», - виступив на сесії депутат Дніпропетровської обласної ради Іван Буряк.

Після обурених виступів голови сільради, фермерів, депутатів та місцевих мешканців, півторагодинних спорів та скандалів питання об’єднання до Юр’ївської громади нарешті винесли на голосування. Так, з 11 депутатів «за» проголосували 8 чоловік, четверо – «проти».

І здавалось, крапка поставлена, питання вже вирішене. Але…

На даний час голова Преображенівської сільської ради Ольга Фесенко відмовляється надати копії вищезгаданого рішення депутатам сільської ради. З яких причин – невідомо. Тому депутати налаштовані досить рішуче та готові вирішувати це питання через прокуратуру. І чим все-таки закінчаться суперечки громад, поки що одному Богу тільки відомо.