Вы здесь

У Павлограді змагалися дружини юних пожежних зі всього регіону

У середу, 27 квітня, в Павлограді пройшов зональний етап 22 Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників. У нашому місті такий фестиваль проходить вже в 20-й раз. В Палац культури Шахтобудівників з'їхалися 9 команд школярів - дружин юних пожежних з усього Західно-Донбаського регіону: Павлограда, Тернівки, Першотравенська, Петропавлівки, Межової, Юр'ївського, Павлоградського, Васильківського і Покровського районів.

До складу журі фестивалю увійшли рятувальники і пожежники, вчителі, представники народних і творчих колективів міста, методисти Павлоградського районного методичного кабінету.


«Такі змагання на міському рівні почали проводитися ще в 1996 році в школі №17. Зараз цю традицію підтримує міський відділ освіти спільно з Павлоградським горайонним управлінням ГУ ДСНС (в особі його начальника, полковника служби цивільного захисту Олександра Міславського). Сьогодні фестиваль спрямований на те, щоб діти цікавилися і вникали в питання безпеки життєдіяльності, надання першої медичної допомоги при надзвичайних подіях, нещасних випадках. Крім того змагання несуть агітаційний характер для інших - пропаганду безпеки життєдіяльності населення і здорового способу життя серед школярів, залучення їх до активної громадської позиції, а також популяризацію професії рятувальника серед майбутніх абітурієнтів», - каже ветеран пожежної охорони Павлограда і головний суддя зонального етапу фестивалю Валерій Фарамазян.


В цьому році зональний етап фестивалю приурочили до 30 річниці Чорнобильської катастрофи. Тому як саме рятувальники і пожежники безпосередньо брали участь в ліквідації аварії на ЧАЕС.
На відкритті зонального етапу фестивалю з вітальним словом до ДЮПівців звернувся міський голова Павлограда Анатолій Вершина. Після цього Олександр Міславський вручив меру Подяку від ГУ ГСЧС в Дніпропетровській області.


До речі, в цьому році на фестивалі започаткували нову добру традицію - ведення власного літопису. Тепер у фестивалю буде власна книга, де кожен з учасників ДЮПа зможе залишити свої думки, мрії та побажання.
Під час своїх творчих виступів кожна дружина юних пожежних намагалася якнайширше розкрити тему домашнього завдання: «Про безпеку пам'ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй». У виступах команд освячувалися питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки населення, діти в літературно-художній та музикально-танцювальній формі розповідали глядачам, як діяти під час виникнення різних надзвичайних ситуацій, складали пам'ятки безпеки, пропагували здоровий спосіб життя.
У змаганнях юні пожежники продемонстрували не тільки свою творчу майстерність, а й практичні навички - випробували свої сили в різноманітних тематичних конкурсах, які відносяться безпосередньо до професії рятувальник. Діти показали свої таланти, навички і знання в рятувальній та пожежній справі, в конкурсах: «Безпечна прогулянка» (в'язка вузлів рятувальної мотузки, порятунок потопаючого, перевірка знань на «їстівні та неїстівні гриби і ягоди»), «Медичний» (надання першої медичної допомоги при НС). Правда в цьому році через погані погодні умови традиційний конкурс «Точний ствольщик» (стрільба з пожежного крана водою по мішені) скасували.

Отже, переможцем зонального етапу 22 Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних стала команда ЗОШ №17 м. Павлоград «Агенти 101», друге місце посіла команда з м. Першотравенськ «Open kids», а третє - команда Павлоградського району «Палаючі серця».
Тепер команда-переможець «Агенти 101» представлятиме наше місто на обласному етапі 22 Всеукраїнського фестивалю ДЮП, який відбудеться в травні в Дніпропетровську.