Вы здесь

Павлоград відзначив 30-ту річницю Чорнобильської аварії (ФОТО)

26 квітня виповнилося рівно 30 років від дня страшної аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Павлоградці теж відзначили цю пам'ятну дату. В місті пройшов ряд заходів.

Спочатку ввечері, 25 квітня, біля пам'ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-ритуал пам'яті «Запали свічку».

В знак вічної пам'яті про подвиг ліквідаторів, тих, хто загинув в результаті техногенної катастрофи, запалили свічки керівництво міста, ліквідатори, депутати міської ради, громадські діячі, студенти та школярі. Павлоградські священнослужителі відслужили молебен по загиблих в аварії.
Сам же ранок 26 квітня почався із заупокійної панахиди в Спасо-Нерукотворного образу Кафедральному соборі. Після церковної служби, представники міської влади та соціальних служб Павлограда, ліквідатори, школярі зробили ходу центральною вулицею міста від міськвиконкому до пам'ятного знаку жертвам аварії на ЧАЕС.

На чолі колони їхали машини рятувальників - пожежної та аварійно-рятувальної служб. Чорнобильців зустрічали школярі, які вишикувалися з обох боків вздовж всієї вулиці Центральної (колишня вул. Карла Маркса). І як тільки колона ліквідаторів наближалася, юні павлоградці випускали з рук в небо білих та чорних голубів, як символ умиротворених душ загиблих в цій страшній катастрофі.
Хода зупинилася біля пам'ятника чорнобильцям. Тут відбувся мітинг-реквієм. Перед присутніми на мітингу пам'яті з вітальним словом виступили міський голова Павлограда Анатолій Вершина, нардеп Артур Мартовицький та голова Павлоградської міської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Волченко.
За словами мера, сьогодні в Павлограді проживає 500 ліквідаторів аварії. Цього року з міського бюджету за програмою соціального захисту постраждалим від Чорнобильської катастрофи було виділено на матеріальну допомогу 80 тисяч гривень.

«Зараз у нас, українців, складний період. Але ми повинні жити, не дивлячись ні на що. Своїм побратимам, чорнобильцям, в цю пам'ятну дату я хочу побажати єдності, здоров'я і благополуччя», - виступив перед ліквідаторами Володимир Волченко.

Мітинг пам'яті продовжився церемонією покладання квітів до пам'ятника. По закінченню під звуки пожежних сирен і дзвонів присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих ліквідаторів.