Вы здесь

У Вербківській громаді обрали сільських старост

У неділю, 27 березня, у селах Вербківської об’єднаної територіальної громади пройшли перші вибори сільських старост. Новообрані старости будуть виконувати функції сільських голів.

«Обов'язки та повноваження старост громада визначає самостійно. Старости будуть зобов'язані шанобливо ставитися до жителів села та їх звернень, моніторити стан навколишнього середовища, інфраструктурних об'єктів, стежити за громадським порядком, представляти інтереси селян, допомагати їм оформлювати різноманітні документи, тощо», - повідомили в департаменті економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації.

Вибори пройшли за мажоритарною системою. Із 8 тисяч мешканців сіл Вербківської об’єднаної територіальної громади обрати своїх керівників прийшла майже половина. На посаду старост балотувалися 12 кандидатів.

Отже, перемогу у с. В’язівок та с. Веселе одержав 54-річний Сергій Володимирович Бондаренко. Він має середню спеціальну освіту, працював першим заступником сільського голови. До речі, голоси за нього віддали 70 % виборців.  

У с. Кочережки, с. Жолобок, с. Підлісне переміг 50-річний Валерій Олексійович Шевела. За його кандидатуру проголосували 70 відсотків виборців.

Старостою у с. Поперечне, с. Свідівок, с. Степ, с. Новомиколаївське став 44-річний Віталій Олександрович Часовський. Він набрав 98 % голосів – мабуть тому, що був єдиним кандидатом на виборах на цій території.  

А в с. Нові Вербки, с. Морозівське, де явка була найнижчою (38 %), переміг 41-річний Ігор Іванович Кіяшко. За нього свої голоси віддали 47 % виборців.

Всі новообрані старости позапартійні. До речі, вони пройдуть онлайн-курси з менеджменту місцевого розвитку. Після цього старости приступлять до роботи.

Вибори в інших 15-ти об’єднаних громадах області пройдуть в травні-червні. У Богданівській об’єднаній територіальній громаді сільських старост обиратимуть 15 травня.