Вы здесь

Як на Павлоградщині день народження Кобзаря святкували

В місті відзначення 202 річниці з Дня народження видатного українського поета, прозаїка, художника, етнографа та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка почалося з урочистих заходів зранку 9 березня в сквері Шевченка. На зібрання прийшло близько сотні людей – представників міської влади, політичних партій та громадських організацій, активістів, мешканців міста та студентів. 

Студенти та вихованці фольклорно-обрядового театру «Вертеп Марії» читали вірші Кобзаря. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченко. Пам'ять Кобзаря вшанували хвилиною мовчання. По завершенню заходу виконали Гімн України.

А павлоградець Олександр прийшов на мітинг із портретом Надії Савченко та із гаслом «Свободу Надії», щоб підтримати її у такий тяжкий час.

«Надія Савченко – це Тарас Шевченко. Але вона так само, як і Тарас бореться за Україну. Вона повинна бути звільнена», – сказав Олександр.

Продовжилося святкування Дня народження Кобзаря у Центрі української культури Павлограда, де пройшов міський фестиваль «Слався Великий Кобзарю!». До речі, цей фестиваль уже став традиційним. Він проводиться щорічно із 2007 року.

У ньому взяли участь школярі, вихованці музичних шкіл, студенти і дошкільнята. А у фойє Центру української культури павлоградські майстрині організували виставку своїх авторських робіт - малюнки на твори Шевченка. 

Учасники фестивалю на сцені читали вірші Тараса Шевченка, співали пісні на його вірші. Їх творчість оцінювало компетентне журі. Переможці фестивалю отримували подарунки.

Літературно-музичний вечір-святкування до дня народження Кобзаря «В своїй хаті своя правда, і сила, в воля» відбувся в цей день і в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї. Захід пройшов з використанням вікторини та показом пересувної виставки дитячих художніх робіт на тему творчості і творів Тараса Шевченка. На вечері викладачі та вихованці дитячих музичних шкіл № 1, 2, 3 та Центру позашкільної роботи та валеологічного виховання дітей виконували пісні та різноманітні музичні номери на вірші Кобзаря, декламували його літературні твори та поезію.

Гостей свята порадували виступи ансамблю бандуристок «Надія» (керівник Валентина Заярна), колишньої викладачки музичної школи №2 Зеновії Тимочко-Землянської, вокалістки Єлизавети Репко та інших.

Святкування дня народження Тараса Шевченка стало доброю традицією і в Павлоградському районі. Щороку 9 березня відбуваються урочистості біля його пам’ятника в селі Кочережки. Ось і цьогоріч учнівська молодь, жителі громади, громадські діячі, голова Павлоградської райдержадміністрації Святослав Максимчук вшанували пам’ять Великого Кобзаря. Діти читали вірші поета, згадували епізоди його життя: від босоногого дитинства – до останніх років у сирій петербурзькій майстерні.

«Адже Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила. Його «Заповіт» актуальний, як ніколи, для всіх нас: зберегти мову народу, його звичаї, його пісні й пронести все це через віки. Тож нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, свого народу!», - сказав на заході Святослав Максимчук.