Вы здесь

Воїни АТО та волонтери презентували нову громадську організацію (ФОТО)

В суботу, 27 лютого, в міському будинку культури ім. Кірова відбулася презентація та загальні установчі збори Громадської організації «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Західного Донбасу». Це вже третя в місті громадська організація учасників АТО та волонтерів. У заході прийняли участь більше 40 чоловік - ветеранів та бійців АТО з Павлограду, Тернівки, Павлоградського району, волонтери Павлоградщини, представники соціальних служб міста та преси.

Ця організація була створена кілька місяців тому із метою допомоги (юридичної, реабілітаційної, матеріальної, консультативної) бійцям АТО, волонтерам, захисту їх прав. Ініціатор створення та засновник громадської організації – активіст та громадській діяч Микола Осіпчук.

«Ідея створення такої регіональної організації в Павлограді виникла тоді, коли ми з моїми друзями по Євромайдану вийшли на широке коло ветеранів АТО та учасників бойових дій. Такі організації, включаючи нашу, вже є в 14 областях України. Також за допомогою нашої організації була створена Всеукраїнська спілка учасників бойових дій і волонтерів АТО. В нашій організації будемо працювати не тільки ми, засновники, а й демобілізовані бійці, ветерани АТО та волонтери», - сказав Микола Михайлович.

Очолює ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Західного Донбасу» вже демобілізований боєць АТО з 74 ОРБ, «кіборг» та головний дитячій психіатр міста Михайло Михайлов.

Михайло підкреслює, що ніякі політичні проекти та партії вони не підтримуватимуть. За його словами у організації вже є свої результати. Але перспектива діяльності – дуже широка.

«Ми поза політикою. Хочемо примусити владу працювати, виконувати те, що вона має робити. Це наша земля. Ми за неї воювали. І зараз ми повинні захищати один одного», – каже боєць, «кіборг» та ще один засновник організації Вадим Борсяк.

Співпрацювати із павлоградською організацією вже планує Тернівська Громадська організація воїнів АТО та членів їх сімей «Олімп». Наразі, її член Олексій Разінін вже є координатором новоствореної ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО Західного Донбасу» по місту Тернівка.

Свою всебічну підтримку організації обіцяють нещодавно створена громадська організація «Павлоградське об’єднання воїнів, учасників АТО і волонтерів «ПАТРІОТ» на чолі з Валерієм Тудвасєвим та ГО «Західно-Донбаське об’єднання «Самопоміч» на чолі з Максимом Нерсесовим. Так, наразі, юридичну допомогу членам нової організації готовий надавати юрист павлоградської «Самопомочі» Юрій Давидов.

Присутні на зібранні засновники, керівники та члени інших організацій кажуть, що співробітничатимуть і допомагатимуть один одному. Адже мета у них однакова.

В залі також була присутня і керівник Координаційного штабу по допомозі вимушеним переселенцям та військовослужбовцям зони АТО при павлоградському міськвиконкомі Ірина Грєбнєва. Вона розповіла бійцям та волонтерам про діяльність штабу, відповіла на запитання вояків та волонтерів і запросила їх у разі потреби звертатись у 109 кабінет міськвиконкому.

Наприкінці зборів близько 30 чоловік написали заяви до вступу в організацію. В основному – це бійці АТО та декілька волонтерів. Особливих вимог до майбутніх членів ГО немає. Головне - патріотизм та бажання працювати й допомагати одне одному. Наразі в організації нараховується близько 50 чоловік. Написала заяву на вступ в організацію мама лідера Павлоградського осередку НВР «Правий сектор» Ярослава Тарасенка, який зараз знаходиться за решіткою в Дніпропетровську, Олександра Тарасенко.

Щоб вступити в організацію або по будь-яких питаннях можна звертатись за тел. (066)821-77-66 (Михайло Михайлов), (050)557-98-13 (Вадим Борсяк), (050)074-96-10 (Олексій Разінін, м. Тернівка).