Вы здесь

І знов про задимленість міста

17 лютого відбулося засідання Павлограської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання про вжиття заходів щодо попередження задимленості міста. 

Як зазначив міський голова Анатолій Вершина, основна причина виникнення задимленості міста - це пожежі на лиманах, які знаходяться на території Привовчанської сільської ради в районі вулиць Тімірязєва, Лиманської, Т. Федорової, Слов'янської. Ця земля в 2007 році була передана в оренду ТОВ «Шахтар Агро» ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля». Загальну ситуацію погіршує також велика кількість несанкціонованого спалювання в кінці літа та восени побутового сміття та листя в приватному секторі.

З метою запобігання задимленості міста розглянуто можливі шляхи вирішення проблеми. По-перше, для забезпечення можливості проводити роботи по попередженню і ліквідації пожеж на прилеглих до міста лиманах Привовчанської сільської ради треба продовжити роботу по узгодженню меж Павлограда і Павлоградського району та передачі цих земель місту. У разі позитивного вирішення питання буде розроблений проект з освоєння цих земель. По-друге, щоб не допустити утворення в лиманах легкозаймистої сухої трави, рекомендовано орендарю земель - ПАТ ДТЕК «Павлоградвугілля» - організувати систематичний покіс трави (очерету) в лиманах і рекультивацію території. По-трете, з метою запобігання підпалу очерету, сухої трави та сміття сумісно з поліцією будуть активізовані рейди з виявлення порушників, посилена роботи щодо підписання договорів на вивезення сміття з приватного сектору, забезпеченню централізованого вивозу побутового сміття, сухої трави та листя. Також планується провести аналіз висотних зйомок  та вивчення технічної можливості підтоплення лиману.