Вы здесь

Павлоградці відзначили другу річницю трагічних подій на Майдані

Так, у п’ятницю, 19 лютого, напередодні Дня Героїв Небесної Сотні в школах міста пройшли зустрічі із учасниками Революції гідності. Євромайданівці розповідали учням про події на столичному майдані 18-20 лютого 2014 року та відповідали на запитання школярів. Вранці в суботу, 20 лютого, у Спасо-Нерукотворного Образу кафедральному соборі священики відслужили панахиду за загиблими на Майдані 18-20 лютого 2 роки тому.  

А вже увечері урочистий захід, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, пройшов у сквері ім. Тараса Шевченка. Тут зібрались волонтери, активісти, мешканці міста, священнослужителі, депутати міської ради, міська влада.

У сквері установили стенди із портретами загиблих на Майдані – Небесної Сотні. До них люди клали квіти та ставили запалені свічки. Звучала відома пісня «Пливе кача», що стала неофіційним гімном «Небесної сотні». Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Співали Гімн України.

Окрім того, мешканці нашого регіону прийняли участь і у столичних заходах до Дня Героїв Небесної Сотні на Майдані у м. Київ. Близько 40 активістів, учасників АТО з Павлограду, Тернівки та членів Громадського формування «Павлоградська самооборона» пройшлися з українськими стягами та прапорами бойових батальйонів (бригад), які вони представляли, під час народного віче у колонні по вул. Грушевського.

Вони поклали квіти біля стіни пам’яті та на меморіалах загиблих Героїв Майдану, вшанували пам'ять Небесної Сотні хвилиною мовчання. Біля Жовтневого палацу священики відслужили панахиду за загиблими. До речі, поруч зі стіною пам’яті на вул. Грушевського були розвішені бойові прапори України та військових підрозділів. Серед них майорів і стяг Павлограду. Разом із прапорами павлоградські активісти тримали в руках плакат із написом «Геть руки від патріотів! Волю Ярославу Тарасенко!»
А у неділю, 21 лютого, загиблих на Майдані вшанували у Павлоградській центральній міській бібліотеці. Тут зібрались активісти, майданівці, члени клубу «Українська цивілізація». Хвилиною мовчання вшанували загиблих на столичному майдані, згадали ті трагічні події, подивились фільм про події 18-20 лютого 2014 року