Вы здесь

Живуть і радують Павлоградські зимові вечорниці

Справжній феєрверк українських пісень, танців та дотепних жартів продемонстрували 19 лютого вчителі та учні Павлоградської загальноосвітньої школи № 2 на святі «Павлоградські зимові вечорниці». Одну театралізовану виставу тут приготували вихованці початкових класів, другу – старшокласники. Важко сказати, яка з них була кращою, бо і малюки, і хлопці та дівчатка старших класів так гарно співали й танцювали, що глядачі – батьки дітей, вчителі та запрошені гості, ледь втримувались, щоб і собі не приєднатись до танцюристів та співаків.

Ну і звичайно ж, як і водиться на Україні, були на цих шкільних вечорницях і ворожіння, і залицяння, і жартівливі змагання між хлопцями та дівчатами - хто кого перетанцює та переспіває. А господарі вечорниць, з їх мудрістю, статечністю та розважливістю, так органічно грали свої ролі, що здавалось завітали вони на шкільні вечорниці з далекої-далекої минувшини.

Була здійснена така вдала постановка вечорниць, мабуть, тому, що в її підготовці приймали участь не лише учні та вчителі школи, а й батьки її вихованців.

«Наша загальноосвітня школа №2 - російськомовна, але у нас в 5 і 6 класах проводяться уроки народознавства, - сказала директор цього закладу Любов Євстафіївна Гриб, - і своїм учням ми даємо знання з української мови та літератури в повному обсязі. Як правило, добрі знання з цих предметів демонструють наші випускники, котрі навчаються у вишах. Ну, а те, як ми пропагуємо українські звичаї та традиції, ви змогли вже побачити на наших вечорницях».

Добре, що в нинішні нелегкі часи душею можна перепочити на таких заходах, як шкільні вечорниці. А вчителям загальноосвітньої школи №2 низький уклін за те, що вони залучають дітей до продовження наших українських звичаїв, аби не обміліла криниця народної мудрості.