Вы здесь

Воїни АТО та волонтери в Павлограді об’єднались

В кінці грудня 2015 року в Павлограді була створена нова громадська організація «Павлоградське об’єднання воїнів, учасників АТО і волонтерів «ПАТРІОТ». З якою метою об’єднались учасники АТО і волонтери та які завдання перед собою ставлять, засновники організації розповіли журналістам під час прес-конференції у середу, 27 січня.

Наразі організація налічує 14 засновників – військовослужбовців ЗСУ (93 и 25 бригад), МВД (батальйон «Днепр-1»), добровольчих батальйонів, в тому числі «Правого сектору» та волонтерів. Очолив ГО «Патріот» боєць батальйону «Артемівськ» та павлоградський активіст Валерій Тудвасєв.

Напрямки діяльності організації складають великий список. Але, пріоритетними та найбільш актуальними серед них засновники ГО «Патріот» вважають соціальну адаптацію та психологічну реабілітацію воїнів, яки повернулися з АТО та повинні знову влитися в життя на мирній території, різнопланову допомогу сім’ям загиблих бійців, звільнення полонених, волонтерську допомогу та військово-патріотичне виховання молоді.

«Також ми будемо ініціювати створення та прийняття депутатами міськради міської комплексної програми для бійців АТО по забезпеченню їх лікування, зміцнення фізичного, морального і психологічного стану. Ми розраховуємо на те, що ця програма охоплюватиме не лише самих бійців, але й волонтерів, членів сімей загиблих вояків. Ми плануємо брати участь та організовувати заходи військово-патріотичного виховання молоді, вишколи та спортивні змагання патріотичного напрямку, - розповів Валерій Тудвасєв. – Кінця АТО поки що не видно, планується ще одна хвиля мобілізації. Тому ми не збираємося зупиняти волонтерську діяльність, допомагати військовополоненим».

Що стосується взаємодії з органами місцевої влади, поліції, СБУ, соціальними службами та військоматом, засновники нової організації кажуть, що вони один одному не заважатимуть, а, навпаки, співпрацюватимуть разом. На Павлограді ніхто не зупиняється, організація планує і вже співпрацює з такими ж об’єднаннями в інших містах України.

«У хлопців, які повернулися з війни та тих, хто ще там знаходиться, є багато невирішених питань та проблем. Вони стосуються отримання посвідчення та статусу учасника бойових дій, оформлення земельних ділянок, організації реабілітації та поїздок до реабілітаційних санаторіїв, тощо», - каже ще один засновник ГО «Патріот» Анатолій Токарєв. 

14 членів організації – кількість тільки початкова, а не остаточна. Як кажуть засновники, «кількість не важлива, головне - якість». В ГО будуть запрошувати бійців АТО та волонтерів, але лише тих, кого знають особисто, чи за кого можуть поручитись інші члени організації, і, однозначно, лише патріотів своєї країни.

«В Павлограді учасників АТО вже нараховується близько тисячі. Це дуже багато. Хлопці будуть іще повертатись. Ніхто їх насильно заганяти в наше об’єднання не буде. Можливо, будуть утворюватись іще подібні нашій організації. Ми готові з усіма співпрацювати», – розповідає керівник ГО Валерій Тудвасєв.

Наразі об’єднатися з цією організацією вже хочуть бійці АТО та волонтери з Тернівки, Першотравенську, Юр’ївського району.

До речі, наприкінці прес-конференції громадська організація «Павлоградське об’єднання воїнів, учасників АТО і волонтерів «Патріот» підписала Меморандум співпраці з Павлоградським місцевим центром  з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цей Меморандум зумовлює надання Центром правової допомоги бійцям та їх сім’ям, із можливістю залучення дніпропетровської правозахисної групи «Січ».