Вы здесь

КП «Павлоградводоканал» не хоче ремонтувати та повіряти лічильники безкоштовно або за рахунок підприємства

Після виходу чергового номеру газети «ТН-Експрес» з матеріалом про повірку та ремонт лічильників і те, що змінилося для споживачів та постачальників послуг та повідомлень з цього приводу у інших ЗМІ одне з комунальних підприємств нашого міста досить швидко відреагувало на інформацію. Так, КП  «Павлоградводоканал» прислав в редакцію газети лист-звернення наступного (дуже цікавого) змісту:

«Шановні абоненти КП «Павлоградводоканал»!

В останній час до КП «Павлоградводоканал» почали частіше надходити заяви абонентів щодо проведення періодичної повірки лічильників води «безоплатно» або за рахунок  КП «Павлоградводоканал». Наше підприємство роз`яснює, що лічильники дозволяється застосовувати лише якщо вони пройшли повірку. Повірка проводиться для запобігання появи похибки у вимірюваннях, що може з`явитися в процесі експлуатації приладів обліку. При експлуатації лічильники повинні проходити повірку через повірочні інтервали, які встановлені Держстандартом, раз в 3-4 роки залежно від типу лічильника. 

Стаття 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачає, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на водопостачання.

«Безоплатної» послуги з повірки лічильників не надає жодна організація, що надає комунальні послуги, мова йде про різний механізм відшкодування витрат на повірку лічильників.

КП «Павлоградводоканал» не може нести витрати по повірці лічильників, бо нікому буде їх відшкодовувати, як це передбачено ч. 7 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» де визначено, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається.

Тарифи на проведення держповірки не затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг НКРЕКП, яка встановлює тарифи на житлово-комунальні послуги суб’єктам природних монополій до яких і відноситься КП «Павлоградводоканал».

КП «Павлоградводоканал» ще 03.06.2015р., вих.№ 1155, надіслав відповідну заяву про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використання внутрішньобудинкових систем де включена держповірка приладів обліку), яка отримана НКРЕКП 09.06.2015р. вх. № 1207, а відповідь по результатам розгляду до КП «Павлоградводоканал»  не надходила, новий тариф до теперішнього часу не затверджений.

Крім того, наше підприємство додатково повідомляє, що і раніше, до складу тарифу з водопостачання та водовідведення, який був затверджений 26.03.2015 р. постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг № 903, витрати, пов’язані з періодичною повіркою, обслуговуванням та ремонтом (а також демонтаж, транспортування та монтаж після повірки) засобів обліку води, які не є власністю КП «Павлоградводоканал»,  не входять.

У зв`язку з відсутністю механізму відшкодування КП «Павлоградводоканал»  не проводить періодичну повірку, демонтаж, транспортування та монтаж квартирних засобів обліку води, а тільки здійснює зняття пломби на водомірі для проведення повірки та встановлює її після повірки.

Після встановлення таких тарифів КП «Павлоградводоканал» буде здійснювати періодичну повірку, демонтаж, транспортування та монтаж квартирних засобів обліку води.

З повагою, директор КП «Павлоградводоканал» О.С. Карпець».