Вы здесь

На засіданні Громадської Ради

Нових членів Громадська Рада не приймає

В п’ятницю, 11 грудня, відбулося чергове засідання Громадської Ради Павлограда на чолі з її головою Оксаною Горовою. На порядку денному було багато нагальних питань. Так, на вступ до Громадської Ради подали заяви ще три чоловіки. Попрацювати у Раді виявили бажання попрацювати Володимир Осока – член політради міської організації «Республіканська платформа», Наталія Коломійченко – представник Павлоградської регіональної асоціації підприємців та Анатолій Тарельник – редакційна рада газети «Бізнес перспектива».

Однак, за словами Оксани Горової, попрацювати на користь суспільства ці люди не зможуть, принаймні у Громадській Раді, бо вступ до неї вже неможливий.

«Згідно положення Громадська Рада формується раз і у нас немає пункту про прийняття нових членів, лише у разі виключення когось із членства. Тому ми ці заяви розглянути не можемо», – сказала Оксана Горова під час засідання.

Але ж депутат Павлоградської міської ради Олександр Бутенко висловив геть іншу думку. Він вважає, що при бажанні Громадській Раді ніхто не заважає прийняти на своєму рівні положення, котре дозволяло б входженню нових людей до цієї структури. Його підтримують і інші члени Громадської Ради. До речі,  загалом Громадська Рада Павлограда наразі налічує 40 чоловік – представників різних підприємств та громадських організацій. На засідання цього разу з’явилися 24 її члени.

Вийти ж із членства в Громадській раді значно простіше, аніж зайти. Варто тричі не з’явитись на засідання. Щоправда у цьому випадку кажуть, що на місце вибулих зможуть прийняти людей, котрі хочуть там працювати.

Незалежних ЗМІ в Павлограді немає?

Принаймні саме так вважає голова комітету свободи слова та інформації Громадської Ради Євгенія Шальська.

«Наш комітет досліджував рейтинг місцевих друкованих ЗМІ шляхом опитування мешканців міста. Було опитано близько 200 чоловік. Результати дослідження показали, що першість тримає газета «ТН-Експрес». Їй надають перевагу у більшості люди старшого віку. На другому місці видання «Популярные ведомости». Цю газету більше читають люди середнього віку (35 і більше). Далі йде газета «Спутник телезрителя» і на останньому місці газета «Західний Донбас», - каже Євгенія.

Щодо Інтернет-видань, то вони користуються популярністю майже на рівні із друкованими ЗМІ. Так, на запитання «звідки Ви черпаєте інформацію?», більшість опитаних відповіли, що з Інтернету.

«Люди також відзначають, що у місцевих ЗМІ не вистачає аналітики, – додає Євгенія Шальська. – Також в місті назріла потреба у створенні Громадського телебачення, котре було б дійсно народним і незалежним».

Громадська Рада затвердила план своєї роботи на 2016 рік

Також на засіданні Громадської ради був затверджений план роботи на 2016 рік, який включив в себе питання перевезення пільгових категорій населення, встановлення статусу учасника АТО бійцям, різноманітні питання сфери ЖКГ, боротьбу із задимленістю, створення відділення профпатології для інвалідів праці, висвітлення роботи Ради в ЗМІ багато іншого.
Окрім членів Громадської Ради на засідання був запрошений міський голова Анатолій Вершина та депутатський корпус. З ними громадські працівники обговорили питання взаємодії, задавали меру питання, що стосуються медсанчастин і водозабору. Від двох комітетів Громадської Ради заслухали звіт роботи за минулий рік. Вирішили провести ще одне зібрання - 21 грудня.

Членство Оксани Горової у виконкомі викликало розбрат у Громадській Раді

Так, на засіданні Заступник голови Громадської Ради Павло Косоног стверджував, що пропозиція мера Анатолія Вершини голові Громадської Ради Оксані Горовій стати членом виконкому порушило «концептуальні принципи демократії, а саме - дотримання процедури делегування та прозорості». На своїй сторінці у Фейсбуці він раніше писав, що «участь Оксани Горової у виконкомі вже призвела до створення атмосфери недовіри, а на засіданні Ради може призвести до конфронтації».

«Мер запропонував мені увійти до складу виконкому. Я довго думала, чи зможу я змінити щось в місті в кращу сторону? Я вирішила, що можу. Тим більш головою Громадської Ради я стала задовго до цього. Вважаю, що моє членство у міськвиконкомі навпаки сприятиме ефективній роботі нашої Ради», - пояснила ситуацію голова Громадської ради Оксана Горова на засіданні.